Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek üniversitelerinden biri olan Zenica Üniversitesi lisans tamamlama, Türkçe dil destekli eğitim ve eğitim bölümlerinde çeşitli teknolojik..

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek yükseköğretimde kalitenin yükselmesi için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında kurulan Zenica Üniversitesi, metalurji mühendisligi bölümüyle egitim hayatına başlamıştır. Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri Avrupa denkligi kapsamına dahil olan bir üniversitedir. Zenica’da egitim almak isteyen öğrencilere 2005’te kurulan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’yle de hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, Bahçeşehir Üniversitesi ile de işbirligi yapmaktadır. Takip eden yıllarda Zenica’da üniversite içinde bulunan makine mühendisligi bölümü, uzmanların teknik ve akademik bilgisinin daha da gelişmesi için zenginleştirilmiştir. Savaş sonrasındaki süreçte Bosna Hersek üniversite bölümleri ile genel bir çalışma yapan ve halk komitesi kararlarıyla kapsamı geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını destekleyen bir tutuma sahiptir.

Zenica’da üniversite egitimini devlet okullarından almak isteyenlerin öncelikli seçimi olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında yaşanan demokratik degişim sürecinde kurulan egitim fakültesi sayesinde Zenica üniversiteleri arasındaki prestijli yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde bir devlet kurumu olduğu için oldukça avantajlı olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenligi ve okul öncesi öğretmenligi bölümlerinin bulunduğu egitim fakültesini hızlı bir biçimde zenginleştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan ve Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik materyalleri barındıran kütüphanesi, Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk seçimi gelen Zenica Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri Avrupa denkligi özelligi sayesinde ülkemizden de binlerce öğrenciye ev sahipligi yapmakta ve uzman egitimcileriyle öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Zenica’da üniversite egitimi almak isteyenlere geniş seçeneklerle sunulan bölüm çeşitliligi, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı egitimi barındırmaktadır. Dil programlarından danışmanlık programlarına, karşılama ve yerleştirme hizmetlerine kadar tüm öğrencilere birçok konuda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa’da yükseköğretim almanızı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık hizmeti ile Bosnahersek üniversiteleri Avrupa denkligi olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma prestijine sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda oldukça geniş bir egitim imkanı sunan Zenica’da üniversite egitimi alarak kariyer hedeflerinizin kısa sürede gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Zenica Bölümleri

Eğitim Fakültesi 4+1

Sınıf Öğretmenliği

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Alman Dili ve Edebiyatı

BHS Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Matematik ve Enformatik

Hukuk

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku

Devlet ve hukuk tarihi

Ceza Adalet

Pedagoji Fakültesi

Okul öncesi

Sosyal pedagoji

Psikoloji

İlahiyat Fakültesi

İslam Düşüncesi ve Medeniyeti

İlahiyat

Doğu Dilleri ve Edebiyatı

Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4

Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)

Metal Malzeme Bölümü

Metal Malzeme Mühendisliği

Kimya Bölümü

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ürün Tasarım Mühendisliği

Ürün Teknolojileri Yönetimi

Cevre Bölümü

Cevre Mühendisliği

Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel Ergonomi

Enerji Mühendisliği

Proses Mühendisliği

Metroloji ve Otomasyon

Makine İdaresi

İktisat Fakültesi

İşletme Yönetimi

Ekonomi Yönetimi

Pazarlama

İşletme

Finans

Muhasebe

İstatistik

Politeknik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesi

Yönetim bilişim sistemleri

Bilişim Donanımı Teknolojileri

Web Tasarım ve Bakımı

Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar öğretmenliği

İletişim sistemleri ve ağları

Sağlık bilimleri

Fizyoloji Anatomi Patoloji

Aile Hekimliği

Sağlık Yönetimi

Cerrahi Tıp

İç hastalıkları

Nöropsikiyatri

Anne ve Çocuk Sağlığı

Cerrahi ve Rehabilitasyon

Sosyal Pedagoji

#zenicaüniversitesi

Zenice Üniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!