Bosna Hersek Üniversite Yurtları

Yurtdışında eğitim görürken konaklama problemi yaşayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversite yurtları yetersiz olduğu durumlarda..

Bosna Hersek Üniversite Yurtları

Eğer ki Bosna Hersek’te eğitim almayı planlıyorsanız o zaman Bosna Hersek Üniversite yurtları da bir o kadar önemli bir konu olacak. Çünkü yabancı bir ülkede nerede konaklayacağınız bir o kadar önemlidir. Öncelikle Bosna Hersek’te yurt kavramının olduğu söylenemez. Orada yer alan tüm evler 2-3 katlı olan müstakil evlerdir. Bunun yanında apartman daireleri de sık sık karşınıza çıkıyor. Aylık olarak 50 Euro ile 200 Euro arasında bir ücret ödeyerek ev kiralayabiliyorsunuz. Eğer büyük bir ev isterseniz fiyat ona göre, küçük bir ev isterseniz fiyat ona göre şekillenmektedir.

Eğer ki Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle iletişime geçerseniz sizler için oradan uygun bir ev kiralıyoruz. Yani henüz Türkiye’deyken evinizi tutmuş oluyorsunuz. Bunu tamamen bütçenize göre hesaplıyor, bütçenize uygun bir ev seçiyoruz. Sizler de oraya gittiğiniz zaman açıkta kalmıyorsunuz. Zaten Bosna Hersek geçim bakımından ucuz bir ülkedir. Bu nedenle orada yaşamak inanın ki hiç de pahalı değildir. Türkiye’de başka bir ilde öğrenci okutmak çok daha maliyetli bir durumdur. Bosna Hersek Üniversite yurtları olmadığı için genel olarak evler daha çok tercih edilmektedir. Üstelik bu evlerin okullara yakın olması da tarafımızca sağlanmaktadır.

Bosna Hersek Eğitim Masrafları

Bosna Hersek’te pek çok devlet üniversitesi olduğundan ötürü istediğiniz bir üniversiteye sınava girmeden kayıt olabiliyorsunuz. Yıllık 1000 Euro ile 3200 Euro arasında harcı olan bu üniversitelerde Avrupa standartlarında bir hizmet alabiliyorsunuz. Hazırlık bölümü olan okullarda eğitim süresi 5 yıl, Türkçe olan Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim süresi ise 4 yıl olarak karşınıza çıkıyor. Tıp bölümü bu genellemenin dışında kalıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman yanınızdayız. Bu nedenle yurtdışında okul okumayı çok büyütmemeniz gerek. Yani sorunlar oluştuğunda buna anında müdahale ederiz ve öğrencilerin rahatı için her şekilde yardımda bulunuruz. Bosna Hersek’teki aileniz olarak bizleri görebilirsiniz. Diplomanızı aldıktan sonra da hem Avrupa’da hem de Türkiye’de sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversite yurtları, kayıt işlemleri, ulaşımı her zaman bizlerin himayesi altında sağlanacaktır.

Bosna Hersek Öğrenci Yurtları

Yurtlar ve pansiyonlar, öğrencilerin Bosna Hersek’te yaşaması için yaygın yerlerdir. Sosyalist Yugoslav Bosna-Hersek Cumhuriyeti (BH), tüm bölgede öğrenci başına en fazla pansiyona sahip ülke. Ancak, pansiyonlar pahalıdır ve her zaman mevcut değildir. Yurtlar genellikle sosyal yaşam için daha iyidir, ancak bazı öğrenciler yurtta kalmakta zorlanırlar. Uluslararası kuruluşlar, son yıllarda yeni yurtlar inşa etmek için çok miktarda para ve malzeme bağışladı. Öğrenciler, eski yurtlarını yeni sakinlerine uygun hale getirmek için yeniliyorlar.

Boşnak öğrenciler okula devam ederken genellikle yurtlarda veya pansiyonlarda yaşarlar. Çoğu kolej ve üniversitenin, tüm öğrencilerin paylaştığı tek bir ana yurt vardır. Bu alanları daha konforlu hale getirmek için her yıl küçük tadilatlar yapılır. Yurtlarda ayrıca öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilecekleri mutfaklar bulunmaktadır. Bazı yurtlarda öğrencilerin ulaşım masraflarını düşünmeden ders alabilecekleri sınıflar da bulunmaktadır. Her üniversitenin, öğrencinin yurtta kalmasına izin verilip verilmeyeceğini belirleyen ikamet ve devamla ilgili ayrı kuralları vardır. Saraybosna gibi büyük şehirlerdeki öğrenciler de dönem boyunca kiralık daireler veya özel olarak kiralanmış odalar bulacaktır. Tüm bu yaşam alanları, üniversitelerin kira maliyetlerini düşürür ve öğrencilerin okul dışındaki yaşam giderlerinden tasarruf etmelerini sağlar.

Bosna Hersek’te öğrenci sayısı göz önüne alındığında pansiyonlar yurtlardan çok daha yaygındır. Bu alanlar özellikle düşük gelirli öğrenciler için uygundur. Ancak, bu pansiyonların çoğu hükümetten ziyade dini gruplar veya gençlik dernekleri tarafından işletilmektedir. Bu, hostel deneyiminizden memnun değilseniz geri ödeme almanızı zorlaştırır. Bir yurtta kaldığınız zaman, bir devlet kurumundan para iadesi almak, yurtta kalmaya kıyasla genellikle daha kolaydır. Bazı üniversitelerin, yalnızca belirli bir not ortalaması veya atletik statüye sahip öğrencilere açık olan kendi yurtları vardır. Bu pansiyonlar halka açık pansiyonlardan çok daha güzel olma eğilimindedir ve genellikle gecelik daha yüksek fiyatlar alırlar.

Bosna Hersek’te büyük şehirler ve okullar arasında çalışan çok sayıda otobüs vardır. Otobüs yolculukları genellikle kendinizi sürmekten çok daha ucuz olduğundan, kampüsten uzakta yaşarken bu yararlıdır. Ne yazık ki, çoğu otobüs yalnızca hafta boyunca çalışır, bu nedenle öğrencilerin düzenli olarak kullanmak istiyorlarsa programlarını iş ödevlerine göre planlamaları gerekir. Başkent Saraybosna ile ülkedeki diğer büyük şehirler arasında seyahat eden uluslararası bir otobüs hattı da bulunmaktadır. Bazı trenler de büyük şehirler arasında çalışır, ancak bunlar otobüsler kadar yaygın değildir. Hafta içi trenler otobüslerden daha ucuz olduğu için, öğrenciler hafta sonları büyük şehirler arasında trenle seyahat etme eğilimindedir.

Yurtlar, düşük gelirli öğrenciler veya engelli öğrenciler için ucuz konaklama için mükemmeldir. Çoğu Bosnalı ve Hersekli öğrenci, kendi başınıza gitmekten daha ucuz olduğu için otobüsle seyahat eder. Ancak, pansiyonlar her zaman müsait değildir, bu nedenle yeni binalar son yıllarda pansiyon sahnesini canlandırmaya yardımcı olur. Her iki şekilde de öğrenciler arasında yaşam düzenlemeleri için uygundur; sadece başvurmadan önce okulunuzun neye ihtiyacı olduğunu bildiğinizden emin olun!

#bosnaherseküniversiteyurtları

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!