Bosna’da Lisans Eğitimi

Bosna Hersek'te önlisans eğitimi almış olan tüm öğrenciler lisans tamamlama imkânına sahip olabiliyor. Bosna Hersek lisans tamamlama konusunda birçok..

Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Bosna Hersek üniversitelerinde lisans eğitimi almak artık çok kolay. Sağladığımız imkanlar ve danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilir ve hayallerinize ulaşmak için deneyimli danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Artık yurtdışında eğitimin yeni adresi olan Bosna Hersek bir çok ülkeden öğrenci kabul etmekte ve oldukça elverişli koşullar sağlamaktadır. Bosna Hersek lisans tamamlama imkanı da olduğu için bir çok üniversite barındıran bir ülkedir. Üstelik burada yaşam oldukça makul koşullarda ve son derece eğlenceli olduğundan bir çok Türk öğrenci burada yaşamak ve eğitim almak için bize gelerek danışmaktadır.

Öncelikle bir çok okulun YÖK standardında olduğunu ve tanındığını bu nedenle ülkemizde herhangi bir ön lisans mezunu olduğunuz takdirde Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerde bunu lisansa tamamlayabileceğinizi belirtebiliriz. Üstelik bunu yaparken sadece 3.ve 4.sınıf okuyacağınız için hem para hem de zaman kaybetmemiş olacak, üstelik saygın bir okuldan lisans diploması elde etmiş olacaksınız. Bosna Hersek lisans tamamlama bu nedenle oldukça güzel bir imkandır. Biz de ön lisans mezunu bir çok öğrenciye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak Bosna Hersek’teki üniversiteleri öneriyoruz. Üstelik bu üniversitelerden bazıları Türkçe destekli destekli eğitim imkanına da sahip. Makine ve mimarlık alanlarında bilhassa ön lisans mezunları lisansa tamamlayarak kariyerinde önemli bir adım yapmak için Bosna Hersek’te yer alan üniversiteleri tercih ediyor.

Bosna Hersek’te Yaşamak

Bosna Hersek’teki yaşam şartlarına bakacak olursak üniversitelerin çevresinde bir çok yurt ve ev imkanı olduğunu söyleyebiliriz. Biz zaten siz daha gitmeden evvel sizin için bir ev ayarlamış oluyoruz. Üstelik bu evlerin fiyatları da son derece uygun. Kısaca bahsetmek gerekirse Bosna Hersek iyi bir eğitimi makul fiyatlara güzel bir ülkede almak için oldukça doğru bir karar olacak. Bosna Hersek lisans tamamlama imkanı da bunların yanında büyük bir artı oluyor. Siz de eğer ön lisans mezunu iseniz ve diplomanızı lisansa çevirmek istiyorsanız ya da yurtdışında lisans eğitimi almak istiyorsanız kurumumuza gelerek danışmanlık hizmeti almanız durumunda size bir çok konuda yardım edeceğiz.

Bosna Hersek ile Lisans Eğitimi

Bosna-Hersek, yaklaşık dört milyon nüfusa sahip bir Balkan ülkesidir. Bosna Cumhuriyeti ve Hırvat-Müslüman-Hırvat (eski Hersek-Bosna) Federasyonu olmak üzere iki özerk oluşumdan oluşur. Eski taraf çoğunlukla Bosnalı Müslümanlardan oluşuyor ve Bosna-Hersek’in güney kesiminde bulunuyor. İkinci varlık çoğunlukla Hırvat vatandaşları tarafından doldurulur ve Bosna-Hersek’in kuzeydoğu kesiminde bulunur. Ayrıca Bosna-Hersek’in sırasıyla Saraybosna ve Mostar’da bulunan iki ana üniversitesi vardır.

Bosna-Hersek’te lisans eğitimi Bologna modelini takip eder. Tüm kolejler, zorunlu genel çalışmalar, ek zorunlu dersler ve bir dizi dersten oluşan üç seviyeli bir müfredatı takip eder. Her seviyenin sonunda öğrenciler akademik performanslarını değerlendirmek için bir sınava girerler. Puanlarına bağlı olarak, öğrenciler derecelerine dahil etmek için daha fazla veya daha az konu seçerler. Genel çalışmaları tamamladıktan sonra öğrenciler ekonomi, siyaset bilimi, hukuk, sosyal hizmet veya bu derslerin bazı kombinasyonlarında uzmanlaşabilirler.

Bosna Hersek’teki öğrenciler çok çeşitli akademik disiplinler arasından seçim yapabilirler. Ancak, bazıları diğerlerinden daha popüler. Bunlar ekonomi, siyaset, uluslararası ilişkiler, tarih, coğrafya, sosyoloji, hukuk, dilbilim ve felsefeyi içerir. Birçok kurs, İngilizce veya Almanca gibi yabancı dillerin ön bilgisini gerektirir. Ek gereksinimler, iyi el yazısı becerilerini içerir, çünkü çoğu derece, tez projelerinin kazanılmasını gerektirir. Bazı üniversiteler, lisans programlarına kaydolmadan önce dil kurslarını tamamlayabilmeleri için yalnızca anadili İngilizce olan kişileri kabul eder.

Gençlerin çoğu Bosna ve Hersek’teki kolejlere devam eder, ancak yabancılar ve Bosnalı ve Hersekli öğrenciler özel üniversitelerde toplanma eğilimindedir. Bunun nedeni, devlet üniversitelerinin özel meslektaşlarından daha düşük öğrenim ücretleri talep etmesidir. Ayrıca, devlet üniversiteleri, her eyaletin hükümetten aldığından daha az fon sağladığı federal bir sistem üzerinde çalışır. Sonuç olarak, bu üniversiteler öğrencileri çekmek için daha düşük öğrenim ücretleri talep ederken, özel üniversitelerin yabancı öğrenci kabulünde böyle bir kısıtlaması yoktur.

Yukarıdaki bilgilerden yola çıkarak Bosna Hersek lisans eğitiminin kendine has bazı özellikleri ile Bologna modelini takip ettiği görülmektedir. Yabancılar özel üniversitelere kaydolma eğilimindeyken, Boşnak ve Hersekli öğrenciler kamu kurumlarından derece talep etmektedirler. Öğrenciler, dereceyi tamamlamak için farklı ön bilgi gereksinimleri olan çok çeşitli konularda dereceler alırlar. Genel çalışmaları tamamladıktan sonra öğrenciler ekonomi, siyaset bilimi, hukuk, sosyal hizmet veya bu derslerin bazı kombinasyonlarında uzmanlaşabilirler.

#bosnaherseklisanstamamlama

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!