Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Bosna’da eğitim artık mümkün. Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık gibi en popüler meslek grupların da eğitim fırsatı sunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Günümüzde Türkiye’deki mimarlık puanları çok yüksektir ve bu nedenle de Bosna Hersek Üniversiteleri mimarlık bölümü oldukça tercih edilmektedir. Bu aşamada bu bölümün taban puanlarını merak ediyorsanız böyle bir durum karşınıza çıkmıyor. Yani ne YGS ne de LYS bu üniversitede eğitim görmeniz için gerekli değil. Bu da demek oluyor ki sadece liseden mezun olarak bu ülkeye gelebilir, istediğiniz üniversitede istediğiniz bir bölümde kolay bir şekilde eğitim görebilirsiniz. Avrupa standartlarında eğitim kalitesi olan Bosna Hersek’te pek çok devlet üniversitesi Boşnakça eğitim vermektedir. Bunun için de yabancı öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Ama hazırlık sınıfında vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız Türkçe eğitim veren ve genel olarak mühendislik ve mimarlık konusunda kendini geliştirmiş olan Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih edebilirsiniz.

Bu üniversitede okumaya karar verdikten sonraki süreci Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere anlatıyor ve her aşamasında da yanınızda oluyoruz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde kayıt işlemlerini yapabilir, bu bölüm için hemen eğitim görmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle Bosna Hersek Üniversiteleri mimarlık bölümünde daha çok uygulamaya yönelik eğitim verildiği için mezun olduğunuzda diğer mimarlardan bir adım daha önde olacaksınız. Yurtdışında eğitim görmüş olmanız ise artı bir adım daha demektir. Bu nedenle de yurtdışında eğitim almak her zaman sizler için yeni bir kapı olacaktır.

Avrupa’da Mimarlık Okumanın Avantajı

Öncelikle üniversite hayatının meslek dışında da sizlere katması gereken bazı şeyler olmalıdır. Mesela ataklık, sosyallik, iş çevresi her zaman üniversite yıllarında şekillenmektedir. Bu nedenle de üniversite hayatının her zaman ön planda olması gerek. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak üniversite hayatınızın da güzel bir hal almasını sağlamaktayız. Emin olun ki keyifli bir şekilde üniversite hayatı yaşayacaksınız. Her zaman Türkçe destekli eğitim alabiliyorsunuz. 1000 Euro ile 3200 Euro arasında değişen fiyatları ile bu üniversitede kaliteli bir eğitim almak mümkündür. Hemen sizler de bu kayıt işlemleri için bize başvurun. Sonrasında da Bosna Hersek Üniversiteleri mimarlık bölümü için hazırlık yaparak hayatınızın en güzel yıllarını planlamaya başlamanız mümkündür.

Bosna Hersek ve Mimarlık Eğitimi

Bosna-Hersek’teki mimarlık eğitim sistemi, ülkenin kalkınmasının önemli bir parçasıdır. Tarihinden ve kültüründen etkilenir. Dolayısıyla ülkenin kültürel kimliğine uyum sağlamış bir sistemdir. Bu, İslam ve Romanesk mimari mirasının korunmasının yanı sıra uluslararası çağdaş bir tarza uyum sağlamayı da içerir.

Mimarlık, Bosna-Hersek’teki eğitim sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Tüm lise öğrencileri en az bir yıl mimarlık eğitimi almak zorundadır. Kolejler, lisans ve lisansüstü mimarlık programlarına odaklanır. Üç farklı mimari kolejleri var: Saraybosna, Travnik ve Mostar. Her kolej, alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip güçlü bir fakülteye sahiptir. Kolejler ayrıca tasarım projeleri, konferanslar, seminerler ve sergiler için çeşitli olanaklara sahiptir. Öğrenciler, dünyanın dört bir yanından eğitmenlerle birlikte gerçek yaşam projeleri aracılığıyla öğrenirler.

Bosna Hersek, 12. yüzyıla kadar uzanan zengin bir mimari tarihe sahiptir. O zamanlar bu bölgede birçok önemli ortaçağ mimarı yaşıyordu. Bunlar arasında Kotor Varina’dan Isa Bešlagić, Ljubinj’den Vinko州 ve Zagreb’den Duilu Wallscher vardı. Wallscher, bölgeye daha sonra Gotik üsluba dönüşen Romanesk mimarisini tanıttı. Bosna-Hersek’in eğitim sistemi, mimarlığı öğretme şeklini etkileyen Alman modeline dayanmaktadır. Bu, küresel etkiye sahip modern mimari tasarımların yaratılmasında ülkenin zengin kültürel tarihinin üzerine inşa edilmesine yardımcı oldu.

Birçok insan, Bosna-Hersek’in sadece İslam mimarisine sahip olduğunu düşünüyor çünkü çoğu insan bu ülkenin adıyla anılıyor. Ancak günümüzde kullanılan Romanesk, Gotik, Rönesans, klasisizm ve diğer stiller de vardır. Bu tarzların mimarları, günlük kullanım için farklı yapılar oluşturmak için geleneksel yapı yöntemlerini uyarladılar. Ayrıca Yunanistan gibi diğer ülkelerden inşaat tekniklerini Bosna’nın ihtiyaçlarına ve kültürüne uyarlamak için uyarladılar. Bu, bugün Bosna ve Hersek’te modern mimariyi şekillendiren çeşitli tarzlara sahip zengin bir bina kültürü ile sonuçlanmıştır.

Bosna Hersek’te mimarlık öğrencilerinin birçok eğitim seçeneği vardır. Mimarlık öğretimine adanmış üç kolej vardır: Saraybosna, Travnik ve Mostar kolejleri. Her kolej, geleceğin mimarlarına farklı tasarım sorunlarına nasıl yaklaşacaklarını öğreten, alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip güçlü bir fakülteye sahiptir. Ayrıca mühendislik veya inşaat yönetimi gibi diğer alanlara adanmış başka kolejler de vardır – ancak mimariye ayrılmış birkaç kursları da vardır. Öğrenciler, gelecekteki mimarlık mesleğine veya ilk olarak ilgilenebilecekleri başka bir alana hazırlanmak için ihtiyaçlarına en uygun eğitim seçeneğini seçebilirler.

Mimarlık eğitimi, yerel kültüre dayalı modern tasarımlar geliştirmede önemli bir rol oynar. ve bugün Bosna-Hersek’te miras. Bugün Bosna Hersek’te verilen kaliteli eğitim sayesinde öğrenciler istedikleri alana yönelebilmektedirler. Ülkenin zengin kültürel mirası, geleceğin mimarlarının yerel kültür ve mirasa dayalı benzersiz binalar tasarlamaları için bol miktarda malzeme sağlıyor!

#bosnaherseküniversitelerimimarlık

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!