Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna üniversitelerinde denklik lisans tamamlama ve buna benzer birçok alanda hizmet veriliyor. Bosna'da üniversite denklik konusunda sorun..

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite Denklik, Öncelikle Bosna’da Üniversite Denklik konusunda bilgi sahibi olmanız gerek. Bu denklik her zaman sağlanmaktadır. İlk olarak Bosna Hersek’te bulunan bir okulda sınav şartı söz konusu değildir. Yani sınava girmeden de bu okullarda istediğiniz bölümü okuma hakkınız olacaktır. Bunun yanında bu üniversitelere geçiş de yapabilirsiniz. Bu aşamada hangi üniversitede okuduğunuzun, o okula kaç puan ile girdiğinizin de bir önemi yoktur. Sadece pasaport ve transkript ile bu Bosna’daki üniversitelere kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu aşamada okulların yıllık harçları da Türkiye’deki devlet üniversiteleri ile aynıdır. Dolayısı ile aynı paraya çok daha kaliteli bir eğitim alacak, kariyeriniz için daha sağlam bir adım atmış olacaksınız.

İlk olarak yurtdışını bilmiyor, orada işlemlerin nasıl işlediğini öğrenemiyor olabilirsiniz. Nasıl kayıt yaptıracağınızı, konaklama ve ulaşım işlemlerini nasıl halledeceğinizi bilemiyorsanız o zaman yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 20 yıllık eğitim danışmanlığı tecrübemiz sayesinde bugüne kadar binlerce öğrenciye yurtdışında eğitim aldırdık. Yurtdışında eğitim almak istediğinizde yanınızda tecrübeli bir ekibin olması çok önemli. Sizler için hem kayıt işlemlerini yapıyor hem de siz gitmeden evinizi tutuyoruz. Orada herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda sizler ile ilgileniyor, bünyemizde kayıt yaptıran öğrenciler ile sizleri tanıştırıyoruz. Bu sayede Bosna’da kendinizi hiçbir şekilde yabancı ve yalnız hissetmiyorsunuz. Bosna’da üniversite denklik işlemlerinde de sizlere yardımcı olabiliyoruz.

Bosna Hersek’te Denklik Var mı?

Öncelikle Bosna’da eğitim almak oldukça hesaplıdır. Bölümler 1000 Euro’dan başlar ve 3200 Euro’ya kadar çıkar. Ev kiraları deseniz 50 Euro ile 200 Euro arasında yer almaktadır. Bu nedenle de bu ülkede öğrenci olmak oldukça kolay olacaktır. Alacağınız diplomanın Avrupa geçerliliği olması iş alanınızın de genişlemesine yardımcı oluyor. Türkçe destekli eğitim almak istiyorsanız o zaman sizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Uluslararası Travnik Üniversitesi’ne yönlendirmekteyiz. Bu üniversitede pek çok bölüm ve fakülte var. Her ülkeden bu üniversitede eğitim alan öğrenci bulmanız da mümkün oluyor. Bu aşamada biz de Bosna’da üniversite denklik konusunda sizlerin belge ve kayıt işlemlerini hallediyoruz.

Bosna Hersek ve Üniversitelerinde Gelişim Çağını Yakalamak

20. yüzyılın başında Bosna-Hersek, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucu bir parçasıydı. Siyasi birleşme süreci, 1881’de Avusturya imparatoru Franz Joseph’in Bosna-Hersek’e bir heyet göndermesiyle başladı. Siyasi birleşme süreci, İmparatorluk Alman hükümetinin Hırvatistan Bağımsız Devleti’nin ilanını kabul ettiği 1912 yılına kadar devam etti. Daha sonra, İmparatorluk Alman hükümeti Slovenya Bağımsız Devleti’nin ilanını kabul etti. Bu iki devlet, şimdi Yugoslavya olarak bilinen şeyi oluşturmak için bir araya geldi. 1943’te Yugoslavya, Mihver devletleri tarafından işgal edildi ve komşu ülkelerle birleşerek merkezi hükümete sahip tek bir devlet haline geldi. Bu merkezileşme, Yugoslavya’nın bazı bölgelerinde ve bölgelerinde memnuniyetsizliğe yol açtı ve bu da Alman yanlısı ve Yugoslav yanlısı güçler arasında bir iç savaşa neden oldu. Çatışma, hem Alman hem de Yugoslav hükümetlerinin kaldırılmasıyla sona erdi. Gücün bir merkezi otoriteden diğerine devredilmesi, Bosna-Hersek ve üniversiteleri için eşi görülmemiş bir gelişme dönemine yol açtı.

Bosna-Hersek, 15 Mayıs 1992’de Yugoslavya’dan bağımsız hale geldiğinde, tarihi bir gelişme çağını başlattı. . Bu süre zarfında, kolejler ve üniversiteler, bağımsızlıktan öncekinden daha fazla fon ve fırsat aldı. Tarihsel gelişme, yüksek öğrenim derecesi olmayan gençler için yeni işler yaratarak Bosna ekonomisine destek verdi. Kalkınmadaki bu artış, hükümet politikalarındaki değişikliklerin yanı sıra bağımsızlıktan sonra meydana gelen ekonomik değişikliklerden kaynaklanmıştır. Örneğin Bosna, ekonomisini büyümeye teşvik eden bağımsızlığını kazandıktan sonra uluslararası ticaret anlaşmalarına erişim kazandı.

Bosna Hersek’in hızlı gelişimi, 1910’larda Yugoslavya Krallığı’na katılmasıyla başladı. Bu gelişme dönemi, Yugoslavya’nın yeni topraklar kazanmasıyla II. Dünya Savaşı’ndan sonra hız kazandı. Bu büyüme dönemi, Slovenya ve Hırvatistan’ın Yugoslavya’dan bağımsızlıklarını kazandığı 1980’lerde devam etti. Hızlı gelişme süreci 1992’de Bosna’nın Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazanmasıyla sona erdi; ancak 1996’da Bosnalı ve Hersekli turistlerin Hırvatistan’ın sahil beldelerini tekrar ziyaret etmesiyle yeniden başladı.

Bosna Hersek’teki üniversiteler, Bosna Savaşı’nın sona erdiği 1990’ların başından itibaren hızla büyüdü. 1995 yılına gelindiğinde, Bosna-Hersek’te her biri yaklaşık 70.000 öğrencisi olan üç devlet ve iki özel olmak üzere beş üniversite vardı. 2019 yılına kadar bu sayı, her biri yaklaşık 129.000 öğrencisi olan dokuz üniversiteye yükseldi. 1992-1995 yılları arasındaki savaş sırasında 3067 öğrenci üniversite kampüslerinde veya orada okurken öldü. 4000’den fazla öğrenci, savaşla ilgili şiddet nedeniyle üniversiteye devam ederken evlerini terk etti. Bu rakamlar, barış geri döndüğü için Bosna-Hersek’te yüksek öğrenimin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Genel olarak, Bosna-Hersek, 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlığından bu yana, tarihsel gelişim, hızlı büyüme ve hükümet tarafından başlatılan barış inşası girişimleri sayesinde hızla gelişti. Bağımsızlık Bosna-Hersek’te gençler için gelişme fırsatlarını artırdı; kolejlerde artan finansman teşvikli büyüme; savaşan taraflar birliği teşvik eden bir vatanseverlik duygusu yarattı; artı üniversite öğrencileri için sosyal güvenlik sistemleri ve üniversitelerdeki araştırma tesisleri gibi çeşitli merkezi girişimler büyümeyi teşvik etti.

#bosnadaüniversitedenklik

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!