Hersek Üniversiteleri Taban Puanı

Bosna'da eğitim görebilmeniz için sınav ve taban puan şartı aranmıyor. Bosna Hersek üniversiteleri taban puanları3 olmadan sizlere eğitim ve kariyer..

Bosna Üniversite Puanlama Sistemi

Bosna Hersek Üniversiteleri Taban Puanları, Yurtdışında okuma hayali kuranlar için oldukça uygun olacak olan Bosna Hersek üniversiteleri ortak kültür ve yaşam şartları ile birçok Türk öğrenciye cazip gelir. Biz de bu nedenle Euro yıldız Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Türk öğrencilere yardımcı oluyor ve verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile birçok Türk öğrenciyi bu üniversiteler ile buluşturuyoruz. Denklik sistemine sahip olan okullar olduğu için aldığınız puanlar ve lise diplomanız ile buradaki okullarda öğrenim görebiliyorsunuz. Hatta Türkiye’de lisans eğitimi almaktan çok daha kolay olduğunu üstelik farklı bir ülkeye gitmenin ve yeni kültürler tanımanın oldukça eğlenceli olduğunu ifade edebiliriz. Bosna Hersek üniversiteleri taban puanları anlamında da kurumumuza gelen birçok öğrenciye verdiğimiz bilgiler ve yaptığımız yönlendirmelerle üniversite eğitimi anlamında doğru bir yol çiziyoruz.

Üniversiteleri taban puanlarının Avrupa çapındaki ve hatta ülke içindeki birçok üniversiteye göre düşük olduğunu söyleyebiliriz. Yani aldığınız puanlar ile lisans eğitimine yerleşmeniz üstelik bunu son derece kaliteli bir üniversitede yapmanız mümkün. Bosna Hersek üniversiteleri taban puanları bu nedenle Türk öğrencilerin gözünü korkutmamaktadır. Bunun nedenlerinden birinin de aslında Türkçe destekli eğitim veren Uluslararası Travnik Üniversitesi olduğunu söyleyebiliriz. Uluslararası Travnik Üniversitesi son derece kaliteli bir eğitimi Türkçe vermiş ve Bologna’ya kabul edilen bir sisteme sahip üniversitedir. Denkliği de olduğu için Türkiye’den her yıl birçok öğrenci EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile bu üniversiteye gider. Bosna Hersek Üniversiteleri Taban Puanları;

Bosna Hersek’te Üniversite Kolaylığı

Bosna Hersek üniversiteleri taban puanları anlamında tercih edilebilir olmasının yanı sıra yaşam koşulları ve harç giderleriyle okul ücretleri anlamında da çok fazla tercih edilebilir. Yani bir Avrupa ülkesi ile kıyaslandığı zaman son derece uygun olan harç ücretlerinin dışında Bosna Hersek’te yaşamanın Türkiye’de yaşayan bir lisans öğrencisinden çok daha kolay olduğunu belirtebiliriz. Üstelik bizim sakladığımız barınma ve eğitim hizmetleriyle giderleriniz çok daha fazla düşmektedir. Bu nedenle lisansınız Bosna Hersek’te yapmak isteyen çok fazla öğrenci her sene bizimle irtibata geçerek bize danışır. Eğer siz de lisans eğitiminiz için Bosna Hersek’i düşünüyorsanız kurumumuz sizi bilgilendirecektir.

Bosna Hersek Üniversitesi

Bosna-Hersek Üniversitesi, ülkedeki en eski ikinci üniversite ve Bosna-Hersek’teki üç devlet üniversitesinden biridir. Üniversite on bir fakülteye sahiptir ve kırktan fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunmaktadır. Ayrıca ilköğretim, genel ve Bosna-Hersek öğrenim kursları için öğretmenler sağlar. Ayrıca üniversite, eğitim liderleri için bir okul işletiyor, yeterince temsil edilmeyen bölgelerden öğrencilere akademik burslar veriyor ve bir toplumsal cinsiyet eşitliği komisyonuna sahip.

Bosna Hersek Üniversitesi, 1961 yılında bir grup akademisyen tarafından akademik bir kurum olarak kuruldu. önde gelen Bosna vatandaşları. Kurucular, çeşitli akademik ilgi alanlarını barındırabilecek bir kurum istediler. Ayrıca Yugoslavya’nın her yerinden öğrenci kabul ederek ulusal birliği ve hoşgörüyü teşvik eden bir kurum yaratmak istediler. Üniversitenin ilk rektörü, Saraybosna’nın önde gelen akademisyen ve politikacılarından Dr. Rako Karavdic’ti. 1976’da 42 yaşında vefatına kadar bu pozisyonda görev yaptı; görev süresi Bosna-Hersek Üniversitesi’nin başarı öyküsünün başlangıcı oldu.

Üniversiteye kabul, önceki akademik performansı, yazılı sınavı ve öğretim üyeleriyle yapılan görüşmeyi içeren bir dizi nesnel kritere dayanmaktadır. Başvuru sahipleri ayrıca vatandaşlıklarını, yaşlarını, sağlıklarını, mali durumlarını ve ahlaki bütünlüklerini kanıtlayan belgeler sunmalıdır. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduktan sonra, çeşitli bölümleri temsil eden profesörlerden oluşan bir komite tarafından kabul kararları verilmektedir. Kabul edildikten sonra, her öğrenci devletten mali yardım ve Bosna Hersek Üniversitesi bütçesinden yıllık maaş alır.

Bosna Hersek Üniversitesi’nin on bir fakültesi vardır: tıp, hukuk, ekonomi, mühendislik, bilişim, doğa bilimleri, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve genel çalışmalar. Ayrıca üç araştırma merkezi vardır: Enformatik Bilimlerde İleri Araştırmalar Merkezi (Centar za avansirane studijske procese), Bölgesel Çalışmalar Merkezi (Centar za territorialno istraživanje) ve Biyomedikal Araştırma Merkezi (Centar za biološka istraživanja u biomedicalu). Üniversitenin kırk dokuz lisans programı vardır – yirmi beş genel amaçlı ana dal ve tıp veya ekonomi gibi on sekiz özel ana dal. Lisansüstü programlar, yirmi iki yüksek lisans programı, sekiz doktora programı ve üç doktora sonrası programı içermektedir. Ayrıca, Europa College Sarajevo aracılığıyla sunulan güçlü İngilizce dil kursları ile çeviri çalışmaları alanında iki bağımsız yüksek lisans programı vardır.

Bosna Hersek Üniversitesi toplam 28 hektarlık bir alana kuruludur; ana binası 14 hektarlık bir alanı kaplar. Binanın kendisi, Doğu Avrupa’nın yanı sıra İtalya ve Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinden gelen mimari hareketlerden ilham alan modern bir tarzı temsil ediyor. Ana binada toplamda 3 milyondan fazla kitap barındıran beş kütüphane var; bu kütüphaneler asansör veya merdivenle rahat erişim ile 7/24 açıktır. Üniversitede ayrıca öğrencilerin spor veya kültürel etkinlikler gibi etkinliklere katılabilecekleri on bir öğrenci derneği vardır.

Bosna Hersek Üniversitesi, uzmanların farklı çalışma alanlarındaki en son araştırma sonuçlarını sunduğu uluslararası konferanslara düzenli olarak ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek için kampüs yaşamına aktif olarak katılabilecekleri Öğrenci Birliği Toplulukları bulunmaktadır. Öğrenci Birliği Dernekleri, öğrencilerin sınıf ortamı dışında öğretim üyeleriyle etkileşime girebilecekleri bar gezintileri veya film geceleri gibi sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Her yıl 9 Nisan’da Avrupa birlik gününü kutlamak için Avrupa’nın her yerinden vatandaşlar Bosna-Hersek Üniversitesi’ndeki derslere katılmak için Banja Luka’yı ziyaret etmeye geliyor.

Bosna Hersek’teki üç devlet üniversitesinden biri olmasına rağmen Bosna Hersek Üniversitesi, 1990’lardaki savaştaki çalkantılı geçmişi nedeniyle halen mevcut statüsünü geliştirmektedir. Ülkede tıp, hukuk ve ekonomi fakülteleri bulunan iki üniversiteden biri olarak ilgi görüyor.

#bosnaherseküniversiteleritabanpuanları

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!