Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Tarihleri

Bosna Hersek'te eğitim için başvurunuzu kayıt tarihleri olarak yapmanıza gerek bulunmuyor. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihleri yılın her ayı..

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Tarihleri

Öncelikle Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihleri geçti diye korkmanıza gerek yok. Bu üniversitelerin kayıt tarihleri hiç geçmiyor. Çünkü yılın 12 ayında da bu üniversitelere kayıt olabiliyorsunuz. İlk olarak bu üniversiteler ile ilgili bilgi sahibi olmak, sizleri neyin beklediğini anlamanız için gereklidir. Bir kere Bosna Hersek üniversitelerinden birinde okuyacaksanız o zaman sınava girmenize gerek yok. Evet, yanlış duymadınız, üniversitelerde sınav şartı aranmamaktadır. Bu nedenle de bu üniversiteler sayesinde hayalinizdeki bölüme puansız bir şekilde girebiliyorsunuz. Yapmanız gereken sadece lise diplomasına sahip olmak. Bildiğiniz üzere Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki vize kalktı. Dolayısı ile bu ülkeye girmek ve çıkmak sadece pasaport gerektiriyor. Bu da rahat bir şekilde ulaşım sağlamanıza yardımcı oluyor.

Bosna Hersek üniversiteleri oldukça kalitelidir ve hepsi Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Teorik ve pratik bilgilere önem veren bu üniversitelerden mezun olduğunuzda diplomanız hem YÖK tarafından kabul görecek hem de Avrupa’daki tüm ülkelerde geçerli olacaktır. Öncelikle Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihleri sırasında üniversitelere lise diploması, pasaport, ikametgah sunmanız gerekecektir. Bu belgelerden sonra kayıt işlemlerini hemen tamamlayabiliyorsunuz. Ama bu konuda hiçbir hata yapmadan, zaman kaybı yaşamadan kayıt olmak istiyorsanız o zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yardımcı olacağız. Her zaman gerek konaklama konusunda gerek ise ulaşım konusunda bizim tecrübelerimizden yararlanabileceksiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Dil Seçenekleri

Bosna Hersek üniversitelerinde dil seçenekleri de vardır. Yani eğer ki Türkçe destekli eğitim görmek istiyorsanız o zaman Uluslararası Travnik Üniversitesi’ne kayıt olmanız gerekecektir. Eğer ki diğer üniversiteleri seçecekseniz o zaman Boşnakça eğitim alabilirsiniz. Bazı bölümlerde ise İngilizce eğitim söz konusu oluyor. Her bir dil için hazırlık sınıfları karşınıza çıkıyor. Burada hem dil öğrenebiliyor hem de diğer insanlar ile kaynaşabiliyorsunuz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle konuşurken hayallerinizden bahsetmeniz, nasıl bir üniversite hayatına sahip olmak istediğinizi anlatmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hayallerinize çok daha yaklaşmış olacaksınız. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihleri kapsamında hayallerinizi gerçekleştirmek için en önemli adını hızlıca atabilirsiniz.

Bosna Hersek Eğitim

Bosna-Hersek Cumhuriyeti’nde (BH) eğitim zorunludur. Okula başlamak için yasal yaş yedidir. Ancak veliler çocuklarının okula gidip gitmemesine karar verebilir. Okulların üç seviyesi vardır: ilk, orta ve yüksek eğitim kurumları. Öğrencilerin uygun bir eğitim alabilmeleri için bir seviyeden diğerine geçmeleri gerekir. Bu süreç ilkokulda, ardından ortaokulda ve son olarak lisede gerçekleşir. Bosna-Hersek’te sağdan sola yazı sistemi vardır ve alfabeleri onun Slav mirasını yansıtır.

Bosna-Hersek’te ilk yazılı okul yasaları 1867’de kabul edilmiştir. Bu yasalar eğitim sisteminin yapısını, müfredatını ve sınavlarını belirler. . Ayrıca, her okulun müdürünün Zagreb Üniversitesi’ndeki akademik fakülte üyesi olması gerektiğini de şart koştular. İlk ilkokul 1861’de açıldı, ardından ilk ortaokul 1869’da açıldı. Bosna-Hersek’teki ilk üniversite, hukuk, eczacılık, mühendislik ve diğer alanlarda derecelerle 1912’de Avusturya-Macaristan makamları tarafından kuruldu.

Bosna-Hersek’teki eğitim sistemi 1990’larda ülkenin çok etnikli karakterini yansıtacak şekilde reformdan geçirildi. Bu süreç, 1991 yılında eski BH Sosyalist Federasyonu yetkililerine bir reform planı sunan bir akademik konsey tarafından başlatıldı. Konsey, Müslüman, Hırvat, Sırp ve Boşnak topluluklarından temsilcilerin yer alacağı kapsayıcı bir reform süreci tavsiye etti. Birkaç yıl süren çalışmaların ardından, 1996 yılında Bosna parlamentosu tarafından kapsamlı bir reform yasası kabul edildi. Reform, sonraki yıllarda karışık sonuçlarla uygulandı. Bununla birlikte, farklı etnik kökenden gelen öğrenciler arasında daha fazla hoşgörüyü teşvik etti ve farklı etnik kökenden gelen öğrenciler arasında daha fazla entegrasyonu teşvik etmek için dil becerilerine daha fazla odaklanmayı teşvik etti ve ayrıca tüm öğrenciler arasında İngilizce dil becerilerini destekledi.

BH’de okullar ücretsizdir, ancak çoğu öğrenci devlet okullarına en azından yarı zamanlı olarak devam etmektedir. Üç okul seviyesi vardır: ilk, orta ve yüksek eğitim kurumları. İlköğretim okulları 1’den 4’e kadar olan sınıflara sahiptir; orta dereceli okullar 10 ila 12 arasında derecelere sahiptir; liselerde ise 10 ila 12. sınıfların yanı sıra ‘javna aviamotorska škola’ veya ‘devlet motor okulları’ olarak bilinen dört yıllık ortaöğretim sonrası eğitim programları bulunur. Her seviyenin, hükümetin onayına tabi olan kendi ders kitapları vardır; ancak, her düzeyde belirlenmiş bir ders kitabı politikası yoktur. Öğretmenler çoğunlukla kendi alanlarında çeşitli üniversite dereceleri veya iş başında eğitim programları aracılığıyla yetiştirilmektedir. İlkokullardaki bazı öğretmenler hükümetlerinden aylık maaş alırken, daha yüksek seviyelerdekiler Eğitim Bakanlıklarından aylık maaş alırlar.

Bosna Hersek’te eğitim çok önemlidir çünkü çeşitli dini gruplara karşı hoşgörüyü teşvik eder, güçlü bir dil tabanı sağlar ve öğrencileri gelecekteki kariyerlere hazırlar. Bu nedenle, tüm eğitim seviyeleri için güçlü devlet desteği ve öğrencilerinin bu zor zamanlarda başarılı olmasını isteyen öğretmenlerden büyük özveri var.

#bosnaherseküniversitelerikayıttarihleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!