Bosnada Yabancı Dil Destekli Eğitim

Yabancı Dil Destekli Eğitim

Yurtdışında yabancı dil destekli eğitim görmenin ayrıcalığını Bosna Hersek üniversitelerinde yaşayın. Aynı zamanda Mavi Diploma ayrıcalığı

Bosna Hersek Üniversiteleri Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil Destekli Eğitim açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Orta Avrupa’nın göbeğinde yer alan bu güzel ülke, tarihi ve kültürel anlamda ülkemize oldukça yakındır. Çünkü uzun yıllar boyunca Osmanlı Devleti denetimi altında Bosna Sancağı adı ile yönetilen bu ülke, halen Türk izlerini ülkenin her yerinde taşımaktadır. Bundan dolayı da ülkemiz ile Bosna Hersek arasındaki kültürel bağlar hiçbir zaman kopmamıştır. Bu durum üniversite eğitimine de yansımıştır. Ülkede faaliyet gösteren üniversitelerin birçok bölümü dil destekli eğitim vermektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı rehberliğinde, bu ülkede, adeta anavatanınızdaymış gibi dil destekli eğitim alarak, birçok üniversite bölümünü okumanız mümkündür.

Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler oldukça fazladır. Yabancı dile gösterilen bu ilginin sebebi ise geçmişteki tarihi ve kültürel bağlardır. Çok uzun yıllar boyunca Osmanlı ve dolayısı ile Türk egemenliği altında yaşayan Bosna Hersek, yabancı dil bilen ve bu dili konuşan birçok insanın yaşadığı bir ülkedir. Kültürel bağları koparmamak adına, yabancı dil bilen hocalar tarafından dil destekli üniversite eğitimi verilmektedir. Bu bağlamda Uluslararası Travnik Üniversitesi bünyesinde birçok bölüm, dil destekli eğitim vermektedir. Bu bölümlerden birisi Diş Hekimliğidir. Bunun yanı sıra Eczacılık ve İnşaat Mühendisliği okumak isteyenler de bunu dil destekli olarak gerçekleştirebilirler. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Psikoloji bölümü de tamamen yabancı dil destekli olan bir müfredat ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca hukuk fakültesi de dil destekli olarak faaliyet göstermektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Avantajı

Dil destekli eğitimi, yabancı bir ülkede almak, Türk öğrenciler için çok büyük bir avantaj olacaktır. Kendi ana dilinde eğitim alarak, uluslararası geçerliliği olan ve Avrupa’nın çok büyük bir bölümü tarafından kabul edilen bir diplomaya sahip olmak, iş bulma konusunda da size yardımcı olacaktır. Tüm bu süreci tek başına yürütmek mümkün olmadığı için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kurumu, size bu alanda rehberlik edecektir. Birçok prosedürü ve kriteri tek başına karşılayacak olan bu şirket, Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler konusunda size gerekli tüm bilgileri sağlayacaktır.

Dil Destekli Eğitim Yurtdışı

Eğitim, herhangi bir modern ülkede başarının anahtarıdır ve özellikle Türkiye gibi bir ülkede çok önemlidir. Türkiye’de zorunlu eğitim sistemi, her aşama farklı bir konuya odaklanan altı aşamaya bölünmüştür. Farklı seviyelerdeki bu konu öğretim sistemi, eğitimcilerin öğretimi bireysel öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına olanak tanır. Ayrıca, hem öğrenciler hem de öğretmenler için etkili yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eder.

Amerikalı akranlarıyla karşılaştırıldığında, Türk öğrenciler matematik ve fen gibi derslere daha fazla ilgi gösterme eğilimindedir. Bunun nedeni, Türk öğrencilerin ABD’deki öğrencilere göre geleceklerine ilişkin beklentilerinin daha yüksek olması olabilir. Ek olarak, Türk ebeveynler geleneksel olarak akademik başarıya Amerika Birleşik Devletleri’ndekilere kıyasla daha fazla değer veriyor. Türk öğrenciler, akademik konulara ek olarak, müzik veya görsel sanatlar gibi sanatla ilgili konularda da başarılı olma eğilimindedir. Bunun nedeni, Türkiye’nin çocuklarına coşkuyla kucakladıkları ve öğrettikleri zengin bir sanat geçmişine sahip olması olabilir.

Türkiye’deki eğitimciler, sınıf düzeyinde, öğrencileri arasında etkili iletişim becerilerini geliştirmeye büyük önem veriyorlar. Türk eğitimciler, öğrencilerinin çoğunun sosyal medyayı kendilerinden daha genç yaşta izlediğinin farkında. Ayrıca öğrencilerinin çoğunun cihazlarında daha da genç yaşta müzik dinlediğini ve video izlediğini anlıyorlar. Sonuç olarak, eğitimciler öğrencilerine yazarak ve konuşarak başkalarıyla nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracaklarını öğretmek için çok zaman harcarlar. Başkalarıyla etkili iletişim kurabilen öğrenciler, akademik hedeflere ulaşmak ve yetişkin yaşamına hazırlanmak için daha kolay bir zaman alırlar.

Amerikan ve Türk eğitim felsefeleri arasındaki bir diğer önemli fark, sınıf içeriğinde kendini gösterir. Amerikan devlet okulları geleneksel olarak matematik ve İngilizce derslerine odaklanırken diğer dersleri en aza indirir. Bu, iyi eğitimli ancak diğer konu alanlarında eksik olan bir öğrenci tabanıyla sonuçlanır. Buna karşılık, Türk devlet okulları genellikle öğrencileri için genel eğitim sağlamaya daha fazla odaklanır. Ayrıca, müfredat fizik, coğrafya ve biyoloji gibi daha fazla konuyu içerme eğilimindedir. Bazen bu, aşırı eğitimli ancak belirli konu alanlarında eksik olan bir öğrenci tabanına neden olabilir.

Genel olarak, Türkçe eğitimi, iletişim becerilerini geliştirmeye ve öğrencileri için bir dizi konuyu teşvik etmeye odaklanması sayesinde övgüye değer. Ancak, Amerikan ve Türk eğitim felsefeleri arasında hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin potansiyel hedeflere ulaşmasını zorlaştıran bazı dikkate değer farklılıklar vardır. Sonuç olarak, tüm öğrencilerin hem şimdi hem de tüm yaşamları boyunca yararlanabilecekleri bir eğitim almaları için hem eğitimcilerin hem de velilerin birlikte çalışması gerekir.

#bosnaherseküniversiteleritürkçedesteklieğitimdilindeverilenbölümler

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!