Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna’da eğitim için yüksek maliyet gerekmemektedir. Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri araştırma yaparak sizler de Eurostar vasıtasıyla..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri, birçok gencin merak ettiği bir sorudur. Türkiye’de çok fazla üniversite olmasına rağmen, yeni nesil, üniversite eğitimi almak için yurtdışını tercih etmektedir. Gerek eğitim ve öğretim kalitesi, gerekse de Avrupa standartlarında bir yaşam tarzı konusunda birçok olanak sunan Bosna Hersek, bundan dolayı da ülkemizin gençleri tarafından büyük bir rağbet görmektedir. Konumu dolayısı ile Orta Avrupa’ya açılan bir kapı görünümünde olan Bosna Hersek, son yıllarda yaptığı atılımlar ile oldukça tatmin edici ve dünya standartlarında olan bir üniversite eğitimine sahiptir. Burada üniversite eğitimi almak isteyenlerin, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumu ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri, bölüme ve üniversiteye göre değişmektedir. Belirtilen ücretler şu şekildedir:

  • Hukuk Fakültesi: Senelik ücret 2000 Euro olarak belirlenmiştir. Eğitim ve öğretim faaliyetleri Uluslararası Travnik Üniversitesinin yerleşkesinde yapılmaktadır. Eğitim dili Türkçe olarak belirlenmiştir.
  • İnşaat Mühendisliği: Yıllık eğitim ve öğretim ücreti 2500 Euro’dur. Yine Uluslararası Travnik Üniversitesinde hizmet verilmektedir. Eğitim Türkçe yapılmaktadır.
  • Mimarlık Fakültesi: Yıllık meblağ 2500 Euro olacak şekilde tespit edilmiştir. Türkçe eğitimin verildiği bu fakülte, Uluslararası Travnik Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.
  • Makine Mühendisliği: Senelik ücret 2500 Euro’dur. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde Türkçe olarak eğitim verilmektedir.
  • Elektrik Mühendisliği: Yıllık eğitim ücreti 2500 Euro olarak tespit edilmiştir. Türkçe olarak Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim faaliyetleri verilmektedir.

Türkçe Destekli Eğitim

Görüldüğü üzere Bosna Hersek Üniversitelerinde Türkçe eğitim alarak istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Üstelik yıllık ücretler, Türkiye’deki özel üniversite ücretlerinin üçte biri kadardır. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasına başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Travnik Üniversitesinin ülkemizdeki yasal temsilcisi bu şirkettir. Kayıt için bu firma ile görüşüp, istenilen evrakları tamamlamak gerekmektedir. Yıllık ücretlerin bu kadar düşük olması, Bosna Hersek üniversitelerini daha da cazip bir hale getirmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri, birçok gencin, yurtdışı eğitimi konusunda buraları tercih etmesindeki en büyük neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

#bosnaherseküniversiteleriyıllıkücretleri

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!