Bosna Hersek Yurtdışı Danışmanlığı

Bosna’da eğitim için yüksek maliyet gerekmemektedir. Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri araştırma yaparak sizler de Eurostar vasıtasıyla..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri, birçok gencin merak ettiği bir sorudur. Türkiye’de çok fazla üniversite olmasına rağmen, yeni nesil, üniversite eğitimi almak için yurtdışını tercih etmektedir. Gerek eğitim ve öğretim kalitesi, gerekse de Avrupa standartlarında bir yaşam tarzı konusunda birçok olanak sunan Bosna Hersek, bundan dolayı da ülkemizin gençleri tarafından büyük bir rağbet görmektedir. Konumu dolayısı ile Orta Avrupa’ya açılan bir kapı görünümünde olan Bosna Hersek, son yıllarda yaptığı atılımlar ile oldukça tatmin edici ve dünya standartlarında olan bir üniversite eğitimine sahiptir. Burada üniversite eğitimi almak isteyenlerin, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumu ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri, bölüme ve üniversiteye göre değişmektedir. Belirtilen ücretler şu şekildedir:

  • Hukuk Fakültesi: Senelik ücret 2000 Euro olarak belirlenmiştir. Eğitim ve öğretim faaliyetleri Uluslararası Travnik Üniversitesinin yerleşkesinde yapılmaktadır. Eğitim dili Türkçe olarak belirlenmiştir.
  • İnşaat Mühendisliği: Yıllık eğitim ve öğretim ücreti 2500 Euro’dur. Yine Uluslararası Travnik Üniversitesinde hizmet verilmektedir. Eğitim Türkçe yapılmaktadır.
  • Mimarlık Fakültesi: Yıllık meblağ 2500 Euro olacak şekilde tespit edilmiştir. Türkçe eğitimin verildiği bu fakülte, Uluslararası Travnik Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.
  • Makine Mühendisliği: Senelik ücret 2500 Euro’dur. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde Türkçe olarak eğitim verilmektedir.
  • Elektrik Mühendisliği: Yıllık eğitim ücreti 2500 Euro olarak tespit edilmiştir. Türkçe olarak Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim faaliyetleri verilmektedir.

Türkçe Destekli Eğitim

Görüldüğü üzere Bosna Hersek Üniversitelerinde Türkçe eğitim alarak istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Üstelik yıllık ücretler, Türkiye’deki özel üniversite ücretlerinin üçte biri kadardır. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasına başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Travnik Üniversitesinin ülkemizdeki yasal temsilcisi bu şirkettir. Kayıt için bu firma ile görüşüp, istenilen evrakları tamamlamak gerekmektedir. Yıllık ücretlerin bu kadar düşük olması, Bosna Hersek üniversitelerini daha da cazip bir hale getirmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri, birçok gencin, yurtdışı eğitimi konusunda buraları tercih etmesindeki en büyük neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bosna Hersek Yurtdışı

Bosna-Hersek (BH) Balkanlar’da küçük bir ülkedir. Hırvatistan, Macaristan ve Sırbistan ile sınır komşusudur ve dört milyonun biraz üzerinde bir nüfusa sahiptir. Birçok eski Yugoslav cumhuriyeti gibi, BH de 1990’larda topraklarının Hırvatistan ve Sırbistan tarafından yasadışı olarak ilhak edilmesi nedeniyle büyük zarar gördü. Savaş sırasında 100 binden fazla insan öldü ve çok sayıda insan yerinden edildi. Buna rağmen, ülke hala Avrupa’nın kültürel açıdan en canlı ülkelerinden biridir.

Diğer birçok ülkeye bu kadar yakın olmanın temel faydalarından biri, BH’nin ulaşım merkezlerine ve ticaret yollarına kolay erişime sahip olmasıdır. BH’de iki uluslararası havaalanı ve uluslararası ticaret ve seyahate olanak sağlayan bir liman bulunuyor. Ayrıca BH, AB’nin Schengen bölgesi için birincil sınır kontrol tesisine de ev sahipliği yapıyor. Bu, insanların Schengen ülkeleri arasında pasaport veya vize olmadan seyahat etmelerini kolaylaştırır. Bu, BH ile Avrupa’nın diğer bölgeleri arasında herhangi bir sorun yaşamadan seyahat etmeyi kolaylaştırır.

Bosna Hersek, güçlü yabancı varlıklardan ve yabancı ülkelerle ortaklıklardan da yararlanır. Ülkenin, Orta Avrupa Serbest Ticaret Anlaşması (CEFTA) aracılığıyla Avusturya ve Almanya ile güçlü ekonomik bağları var. Ayrıca, ekonomisine çok ihtiyaç duyulan kaynakları getirecek olan Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi aracılığıyla Türkiye ile güçlü ekonomik ortaklıklara sahiptir. Ayrıca Bosna-Hersek, NATO’nun Barış için Ortaklık programının bir parçasıdır ve bu da onu NATO eğitim tatbikatları için ideal bir yer haline getirmektedir. Tüm bu faktörler Bosna-Hersek’i hem yabancı işletmeler, diplomatlar hem de turistler için ideal bir yer haline getiriyor.

Bosna Hersek’in sivil toplumu da dinamik ve güçlü. Çatışma sonrası birçok ülkenin aksine, Bosna-Hersek sağlıklı bir siyasi iklime sahiptir. Ülkede etnik kökene dayalı ayrımcılığa uğramayan çok sayıda siyasi parti var – bu, çatışma sonrası ülkelerde tipik olmayan bir şey. Ayrıca, devlet kurumlarının hem yerel programları hem de veri toplama standartları için şeffaflığa değer verdiği güçlü bir kamu sektörü vardır. Bu, hangi partinin kontrolü elinde tuttuğuna bakılmaksızın Bosnalıların hükümetlerine güvenmelerini kolaylaştırıyor.

Diğer birçok ülkeye bu kadar yakın olmanın Bosna ve Hersek vatandaşları ve benzer şekilde işletmeleri için birçok büyük faydası var. BH, diğer birçok ülkeden kolayca erişilebildiği için yabancı işletmeler için ideal bir yerdir. Bera yemekleri veya Balkan düğün geleneği gibi Balkan kültürüne özgü pek çok kültürel varlığa sahip olması nedeniyle turizm için ideal bir lokasyondur. Son olarak, Bosna-Hersek, herhangi bir partinin desteğine bakılmaksızın tüm Bosnalıların arkasında durabilecekleri sağlıklı bir siyasi iklime sahiptir.

#bosnaherseküniversiteleriyıllıkücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!