saraybosna üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Bosna Hersek'te Saraybosna Üniversitesi hem Türk öğrenciler hem de Bosnalı öğrenciler için eğitim fırsatı sunmaya devam etmektedir.

Saraybosna Üniversitesi

Öğrenim fakültelerinin geniş kaplamlı ve modern egitimi ile uluslararası üniversiteler arasında her geçen gün artan bir prestije sahip olan Saraybosna Üniversitesi, 1949 yılında kurulan ve o günden beri gelişimine ara vermeden Bosna Hersek’in en büyük ve köklü egitim kurumu olmayı başarmıştır. Teknik bilimler, hümanit bilimler, sosyal bilimler ve güzel sanatlar gibi birçok alanda Avrupa standartların egitim veren Saraybosna Üniversitesi, akademik ve profesyonel sertifika, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla kapsamlı ve dengeli bir egitim imkanı sunmaktadır. Bologna Beyanatı uyarında Saraybosna Üniversitesi; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında 1 yıldan 4 yıla kadar egitim verdigi toplam 7 bin öğrencisiyle, Bosna Hersek’in farklı şehirlerine yayılmış bir üniversitedir. Bu öğrencilere tam zamanlı, yarı zamanlı ve yabancı asıllı öğrenciler de eklendiginde Saraybosna Üniversitesi çatısı altındaki 55 bin öğrenciye, 1640 profesör, yardımcı doçent, doçent ve diğer akademik personeller ile egitim sunulmaktadır.
Modern egitim anlayışını Avrupa normlarıyla paralel bir seviyede geliştiren ve diğer Avrupa ülkeleriyle etkileşimli bir kültüre sahip olan Saraybosna Üniversitesi öğrencisi olmak için Eurostar Egitim Merkezi’nin profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesi’nin bilimsel araştırmalara dayalı öğrenim misyonu ile çağdaş bir lisans, yüksek lisans ya da doktora egitimi almak ve Avrupa’nın göbeginde yer alan Bosna Hersek kültüründe yaşayarak vizyonunu genişletmek için Eurostar Egitim Merkezi’mizden bir randevu almanız yeterlidir.
Avrupa denkligine sahip olan bir üniversite olan Saraybosna Üniversitesi, ayrıca Lizbon Sözleşmesi ve Bologna Kriterleri uygulanan ve öğretim görevlilerinin Avrupa entegrasyonu sürecine bilimsel araştırmalarıyla yaptığı katkılarla lider konuma sahip olmuş bir öğrenim merkezidir. Günümüzde Bosna Hersek’in en büyük üniversitesi konumuna sahip olan Saraybosna Üniversitesi, 60 yılı aşan geçmişiyle oldukça köklü bir yapıya da sahiptir.
Diploma denkligi ile yabancı lisans egitimini akademik ortamda denk sayılması için gerekli olan ücretler, üniversite tarafından karşılanmaktadır. Farklı fakültelerinin yönetimi farklı tüzel kişiliklerle yapıldığından, Saraybosna Üniversitesi kayıt şartları ile kayıt ücretleri tercih edilen fakülteye göre degişiklik gösterebilir. Saraybosna Üniversitesi Bosna Hersek’in degişik şehirlerine yayılan fakülteleriyle Donji Vakuf, Gorazde, Rosulje, Zvornik, Kurşun, Pridvorci, Magpies, Ustikolina, Soluk ve Hrasnica gibi birçok şehre dağılan bir egitim ağına sahiptir. Ahlaki değerlere her zaman önem veren, akademik egitimde kaliteye öncelik veren ve bireysel ifade özgürlüğünün gerekliligine inanan herkes, Avrupa standartlarında kaliteli bir egitim imkanı sunarak yaptığı bilimsel araştırmalarla uluslararası egitime katkıda bulunan Saraybosna Üniversitesi ayrıcalıklı egitim hizmetlerine Eurostar Egitim Merkezi danışmanlığı ile kolaylıkla sahip olabilir.

Saraybosna Üniversitesi Avrupa genelinde bilimsel araştırmaları ile olduğu kadar diğer üniversiteler ile yaptığı kapsamlı işbirlikleri nedeniyle de uluslararası lisans egitimlerinin öncelikli tercihi konumuna sahiptir. Eurostar Egitim Merkezi ile bu ayrıcalıklı üniversitenin egitimini kariyeriniz için büyük bir avantaja dönüştürmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kardeş şehrimiz Sarejove egitim olanakları da sunan Saraybosna Üniversitesi’nin dil, ırk ve din ayrımı yapmayan egitim hizmetlerinden yararlanmanızı sağlayan Eurostar Egitim Merkezi, profesyonel ekibinin uzmanlığı ile sizlere detaylı bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Mesleki egitim ile akademik kurumlar ve enstitülerde staj imkanları sunan üniversite, ayrıca araştırma projeleri ve egitim kuruluşlarının birimleri gibi oldukça geniş kapsamda bir faaliyet olanağı sunmaktadır. Edebi yayıncılık faaliyetleri, bilimsel çalışmalar, kamu sektörü ve özel sektör için modern hizmet anlayışı ile sunulan güvenlik sertifikası programları da dahil olmak üzere pek çok faaliyette bulunan Saraybosna Üniversitesi, 2 akademi ve 15 fakültede egitimine devam etmektedir.
Belgrad Üniversitesi ile oldukça yoğun bir tempo içerisinde bilimsel araştırmalarını sürdüren üniversite, öğretim alanlarında farklı üniversitelerle de geniş kapsamlı bir işbirligi içindedir. Hala kapsamlı bir şekilde devam eden Sırbistan ve Karadağ üniversiteleri işbirligi; Kragujevac, Novi Sad, Podgorica, Priştine, University of Arts ve Niş ile verimliligi her geçen yıl daha da artan bir etkileşim halinde devam etmektedir. 1997-1998 dönemi faaliyetleri için özel olarak sağlık dalı uzmanları tutan Saraybosna Üniversitesi, Çin ve Güney Amerika gibi dünyanın her yerinden bilim adamları ile çalışarak verdigi egitimin uluslararası işbirligi stratejileriyle ile üst seviyede olması sağlamıştır.

ECTS; Avrupa Kredi Transfer Sistemi(European Credit Transfer System) Nedir?

Her yarı yıl için 30 kredi olarak belirlenen çalışma programı dahilindeki krediler, bireysel ölçekli kurslarda başarı gösteren öğrencilere verilir. Krediler;

Bosna Hersek genelinde ve bazı durumlarda Avrupa’da da transferi mümkün olan kredilerdir.

Öğrencinin ne kadar süre boyunca çalışma programına dahil olacağına bakılmaksızın geçerli olan ve kazanılmış kredilerdir.

Saraybosna Üniversitesi Genel Bilgiler

Bosna Hersek’in Saraybosna Şehrinde Yer Almaktadır
1949 Yılında Kurulmuştur Devlet Üniversitedir
Eğitim Dili Sadece Boşnakçadır
Harç Ücreti 1500€ İle 3500€ Arasında Değişmektedir
50.000 Öğrencisi Bulunmaktadır
Türkiyedeki Bir Çok Üniversite İle Antlaşmalıdır
Aylık Ev Kiraları 150 Euro – 500 Euro Arasındadır
Boşnakça Hazırlık Harç Ücreti 2500 Euro

Saraybosna Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Kimlik ve noter onaylı kopyası, orijinal oturma izni, doğum belgesi kopyası, transkript, diploma, sağlık raporu, ülkeden sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf, sabıka kaydı ve pasaport. Tüm bu belgeler noter tasdikli olmalıdır.

Ücret değişimleri ve maliyetli hizmetler ile en uygun fiyat ile üniversite okumak için profesyonel ekibimize başvurun. ortalama 800-300 Euro arasında değişen bir fiyata sahiptir.

#saraybosnadaeğitim #saraybosnaüniversite #saraybosnabölümler #saraybosnaeğitimfakülteler #eurostar #yurtdışısaraybosnayagitmek

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!