Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama

Başarı ve kariyer konusunda sorun yaşamayacağınız üniversitelerde önlisans eğitiminizi lisans eğitimine dönüştürebilirsiniz.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama programı ülkemizdeki bir çok yüksekokul mezununun tercih listesinde ilk sırada yer almaktadır. Türkiye de genellik ile iki senelik bir üniversite eğitimine pek saygı duyulmaz ve bundan dolayı da insanlar bu şekilde bir eğitimi pek önemsemez. Zaten genel anlamda bu bölümlere meslek liselerindeki öğrenciler ya da sınav sonucunda başarısız olan öğrenciler giderek üniversite eğitimlerini alırlar. Ancak her iki yıllık eğitim görmüş kişi lisans tamamlamak için her türlü düşüncelere girerler. Ama ülkemizde olan dikey geçiş sınavı öğrencilerin belini büken başlıca bir problem halinedir. Bunun dışında da dikey geçiş sınavında her ne kadar iyi bir sonuç alınsa da ve bunun yanında iki senelik not ortalamanız iyi dahi olsa kesinlik ile lisans tamamlamanızı gerçekleştirebileceksiniz diye bir durum ortada yoktur.

Bundan dolayı ülkemizdeki gençler genel kapsamda lisans tamamlama durumu için yurt dışı eğitimini daha ön planda tutmaktadırlar. İşte tamda bu konuda devreye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak biz dahil oluyoruz. Sizlere bu konuda sağladığımız fırsat seçeneği sayesinde oldukça kaliteli bir lisans tamamlama programına dahil olarak 4 yıllık mezun diplomanızı almanızı sağlıyoruz. Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama programı ülkemizdeki gençlerin kesinlik ile hayran kalacağı bir programa sahiptir. Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna Hersek de Türkçe olarak da derslerin eğitimini veren tek üniversite olması durumundan dolayı oldukça avantajlı bir pozisyondadır.

Lisans Tamamlama Geçiş İşlemleri

Uluslararası Travnik Üniversitesi bünyesine dahil olmadan önce gerekli geçiş işlemlerini ülkemizdeki Yüksek Öğretim Kurumu tarafından verilen kararlar neticesinde gerçekleştirdikten sonra Türkiye de geçmiş olduğunuz dersleri Uluslararası Travnik Üniversitesinde sildirerek direkt olarak 3. Ve de 4. Sınıfları okumaya başlayabilirsiniz. Bu süreç zarfında tüm evrak işleriniz ve daha bir çok zorlu durum için yine devreye biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı girmekteyiz. Sizlerin almış olduğu bu kararda yalnız bırakmayarak sizler ile birlikte bir iş birliği içine hareket etmekteyiz. Bu yüzden daha fazla geç kalmadan Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama programına dahil olunuz.

#bosnahersekuluslararasıtravniküniversitesilisanstamamlama

Travnik Üniversitesi Neden Büyük Bir Öneme Sahip?

Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’in Travnik şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1876 ​​yılında ‘Bosna Hersek Üniversitesi’ olarak kurulan bu üniversite, Bosna Hersek’teki en eski üniversitedir. Saraybosna Üniversitesi daha sonra 1882’de kuruldu ve o zamandan beri Bosna-Hersek’in en büyük üniversitesi haline geldi.

Travnik 1876’da kuruldu ve Bosna-Hersek’teki ilk üniversiteydi. Başlangıçta sadece dört fakülte vardı: hukuk, teoloji, doğa bilimleri ve beşeri bilimler. 1914 yılında müfredata Ziraat Fakültesi eklenmiştir. Travnik, 12 fakülte ve çok sayıda enstitü ile tam zamanlı olarak kayıtlı yaklaşık 3.500 öğrenciye sahiptir. Lisans eğitimine ek olarak, Travnik ayrıca çeşitli çalışma alanlarında lisansüstü dereceler sunmaktadır.

Modern üniversite Kumanova’da bulunmaktadır ve 4.000’in üzerinde öğrenciye sahiptir. Tüm Travnik Üniversitesi dereceleri ‘Bologna Akreditasyonu’ ile verilir. Travnik Üniversitesi, yalnızca lisans öğrencileri için mevcut olan derslerle eğitim için ana dili olarak İngilizce’yi kullanır. Ayrıca eğitimlerini ilerletmek isteyen öğretim üyeleri ve öğrenciler için birden fazla yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır.

Üniversite dereceleri Boşnakça, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça ve İspanyolca dillerinde mevcuttur. Travnik’in kütüphane sistemi, 70 farklı ülkeden 12 milyondan fazla kitapla kapsamlıdır. Üniversite, danışmanlık merkezleri, restoranlar ve eğlence merkezleri gibi öğrenciler için sosyal hizmetler yürüten 16 öğrenci derneğine sahiptir. Travnik’teki öğrenciler diplomalarını üç fakülteden birinden alabilirler: Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Fen Fakültesi; veya Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi.

Travnik Üniversitesi, ülkenin en eski üniversitesi olması nedeniyle Bosna Hersek’te önemli bir kurumdur. Bosna’nın 1878’de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçası olduğu zamana kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Travnik Üniversitesi, son teknoloji mimariye sahip modern bir tesis ile şu anda Kumanova’da bulunmaktadır. Güzel alanları ve prestijli eğitim standartları nedeniyle Travnik, hem yerel halk hem de uluslararası öğrenciler için sevilen bir yer olmaya devam ediyor.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!