Saraybosna Devlet Üniversitesi

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Saraybosna Devlet Üniversitesi Ücretleri eğitim görebileceğiniz üniversitede alacağınız öğretim potansiyeli ile geleceğinizi kendiniz...

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Bosna’da devlet üniversitelerinde eğitim almak sandığınızdan çok daha kolay ve Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri de bir o kadar uygundur. Bu üniversitede yaklaşık 15 adet fakülte var ve bu okulun 40 bini aşkın öğrencisi bulunuyor. Okul Bosna Hersek’in en çok ziyaret edilen ve en kalabalık şehirlerinden olan Foça’da yer almaktadır. Öncelikle bu okulun eğitim dili Boşnakça olarak karşınıza çıkıyor. Eğer ki Boşnakça bilmiyorsanız o zaman hazırlık sınıfında yer almanız gerekecek. Bu aşamada ödemeniz gereken yıllık harç ücreti ise 2500 Euro oluyor. Hazırlık sınıfını geçtikten sonra ise karşınıza çıkan bölümlerin fiyatları 1000 ile 3200 Euro arasında farklılık göstermektedir.

Eğer ki bu ülkede okumak ama kendi dilinizde bir eğitim almak istiyorsanız uluslar arası Travnik Üniversitesi sizlere Türkçe destekli eğitim sunmaktadır. Türkçe destekli eğitim sunarken her zaman Türk akademisyenler sizlere ders verecektir. Bu okulda bu nedenle hazırlık sınıfı sizler için zorunlu değildir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konularda sizlere detaylı bir bilgi sunmaktayız. Hangi üniversitenin ne kadar bölümü olduğu, fiyatlarının ne kadar olduğu, dil seçenekleri gibi tüm ayrıntıları bizlerden öğrenebiliyorsunuz. Bizim ofisimize gelerek Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri hakkında bilgi almak istediğinizi söylediğinizde tüm bu konu ile ilgili bilgileri önünüze sermekteyiz.

Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek – Türkiye Ortak Özellikleri

Bosna Hersek tarihi bir geçmişi olan ülkedir. Bu nedenle de Türkiye ile de aralarında belirli ortak özellikler vardır. Burada öğrenciler kendilerini bir yabancı gibi hissetmiyor. Her zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak orada da kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilmeniz için her türlü eksiğiniz ile ilgileniyoruz. Kurum olarak gerek kayıt işlemlerinde gerek ise konaklama konusunda sizlere hizmet vermekteyiz. Bu nedenle de sorunsuz bir eğitim hayatı sizleri beklemektedir. Sınavlara girmeden Bosna Hersek’te istediğiniz bölümü okuyabiliyorsunuz. Aynı zamanda eğitim sonuna verilen diploma sayesinde her yerde işe girebiliyorsunuz. Avrupa’da geçerli olan bu diploma YÖK tarafından da kabul ediliyor. Bu nedenle Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi ücretleri hakkında bir an önce bilgi almalı ve kayıt yaptırmalısınız.

Saraybosna Devlet Üniversitesi Sıkça Sorulan Sorular

Saraybosna hangi dili konuşuyor?

Bosna’da konuşulan dil Boşnakçadır. Slav dili olarakta Hırvatça ve Karadağ dili, Slovenya dili ile benzerdir.

Saraybosna Uluslararası Üniversitesi bir ülke midir?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), Eğitimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) tarafından 2003 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Bosna vize istiyor mu?

Bosna Hersek: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Bosna Hersek’e 90 gün süreyle vizesiz seyahat ederler. Başta Saraybosna olmak üzere seyahatlerinizi ekonomik olarak planlayabilirsiniz.

Bosnaya uçakla kaç saat?

İstanbul ile Bosna Hersek arası uçakla yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Saraybosna Devlet Üniversitesi ve Eğitim

Saraybosna Üniversitesi ülkedeki en büyük üniversitedir ve Bosna-Hersek’te bir yüksek öğrenim merkezidir. Bu savaş sonrası üniversitesi 1972’deki kuruluşundan bu yana ülkenin gelişiminde ayrılmaz bir rol oynadı. Bosna-Hersek’in her yerinden öğrenciler Saraybosna Üniversitesi’ne devam ediyor ve ücretsiz bir derece alıyorlar.

Saraybosna Üniversitesi kuruldu. 1972’de ülkenin ilk savaş sonrası üniversitelerinden biri oldu. Bu üniversite Saraybosna’da geniş bir araziyi işgal etti ve hem lisans hem de yüksek lisans programlarına ev sahipliği yaptı. Ekonomi, hukuk, siyaset bilimi, felsefe, Slav çalışmaları ve edebiyat dahil olmak üzere birçok farklı çalışma alanı sundu. Bu akademik disiplinlerin yanı sıra, Saraybosna Üniversitesi spor ve beden eğitimi programları da sunmaktadır.

Bosna Hersek’te yaşayan veya okula devam eden herkes Saraybosna Üniversitesi’ne katılmak için başvurabilir. Ancak, kabul için birkaç koşul vardır. Adaylar en az 16 yaşında olmalı ve orta öğrenimini tamamlamış olmalıdır. Bu akademik geçmişe ek olarak, başvuru sahipleri ayrıca bir motivasyon mektubu, önceki tüm kolej / üniversite derslerinden transkript, iki tavsiye mektubu ve eğitim hedeflerini ve üniversiteye gitmek için motivasyonlarını tartışan bir makale sunmalıdır.

Saraybosna Üniversitesi’ne kabul edildikten sonra öğrenciler istedikleri alanda lisans veya yüksek lisans programlarına devam edebilirler. Ayrıca, bir bakalorya derecesi kazandıktan sonra izlenebilecek birkaç özel lisansüstü program bulunmaktadır. Saraybosna Üniversitesi ayrıca öğrenciler için mezun olduktan sonra bir dizi çıraklık ve işe yerleştirme fırsatlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite kursları, dönem boyunca günde 24 saat mevcuttur ve İngilizce alt başlıklarla Boşnakça/Hırvatça/Sırpça olarak verilmektedir. Ayrıca, hükümetin mali yardım programının bir parçası olarak öğrencilerin karşılayabileceği fiyatlara sahip kafeterya yemeklerine 24 saat erişim vardır. Kampüste yaşayan öğrenciler (kampüste yaşama şartı yoktur), iki adet tek kişilik James yataklı tek kişilik odalara, duşlu ortak banyolara, buzdolabı, set üstü ocak ve lavabolu mini mutfakların yanı sıra mikrodalga fırınlara sahiptir. Tüm odalarda mevsime bağlı olarak bir gardırop ve ısıtma ve soğutma üniteleri bulunmaktadır.

Üniversite hayatı, tüm öğrenci etkinliklerinin gerçekleştiği Sozina Salonu çevresinde toplanmıştır. Bu binada öğrencilerin her gün öğlen ile 23:00 arasında ücretsiz yemek yiyebilecekleri çeşitli yemek mekanları bulunmaktadır. Öğrencilerin sınıflar arasında arkadaşlarıyla buluşabilecekleri sosyalleşmek için çeşitli salonların yanı sıra ders çalışmak için çeşitli çalışma alanları vardır. Bir planetaryum, katılımcıların gerçek yaşam deneyimleri aracılığıyla uzay hakkında bilgi edinmelerini sağlayan etkileşimli optik cihazlar aracılığıyla yıldızlar, gezegenler, bulutsular, süpernova ve daha fazlasının görüntülerini sağlar.

Saraybosna Üniversitesi, savaş sonrası Bosna-Hersek’in ayrılmaz bir parçasıdır çünkü ülkenin her yerinden hem öğrencileri hem de öğretim üyelerini hiçbir ücret ödemeden eğitiyor. Bu üniversite, öğrencilere öğrenim ücreti ödemeden hem ortaöğretim hem de ortaöğretim sonrası eğitim fırsatları sunduğundan, Bosna toplumunun yeniden inşasında önemli bir rol oynamıştır.

SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLÜMLER VE FİYATLARIN LİSTESİ;

ÜNİVERSİTE

BÖLÜM

EĞİTİM DİLİ

HAZIRLIK

LİSANS

SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

TIP

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

TIP

İNGİLİZCE 7.000 € 7.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

FİZİK TEDAVİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.200 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

HEMŞİRELİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

FARMAKOLOJİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

MEDİKAL SAĞLIK BAKIMI

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

VETERİNERLİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

MİMARLIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

#bosnaherseksaraybosnaüniversitesifiyatları #saraybosnauniversitesi #saraybosnauniversitesiegitim #yurdışıeğitim #saraybosnadabölümler

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!