Bosna Hersek ve Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek'te 1500 - 2000 Euro arasında ücret ödeyerek eğitim görebilmeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle Bosna Hersek üniversitesi eğitim ücretleri..

Bosna Hersek’te Eğitime Katılın

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri hakkında bilgi almak için bir danışmanınız olması gerekmemektedir. Fakat en detaylı bilgiyi alabilmek için kesinlikle bir danışmana ihtiyacınız olduğunu bilmenizde yarar bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz;

  • Bosna Hersek okulları hakkında detaylı bilgi sunmak
  • Öğrenci için gerekli seyahat ve eğitim bilgilerini oluşturmak
  • Oluşturulan belgeleri gerekli yerere ulaştırmak
  • Öğrencinin yeni ülkedeki dolaşım haklarını sağlamak
  • Öğrencinin yeni ülkedeki barınma durumu hakkında teklifler vermek ve seçilen teklifler üzerinde gerekli çalışmaları yönetmek.

Burada olmayan daha birçok hizmet ile siz öğrencilerimize ve ailelerine güven ve huzur ikram etmekteyiz. Buna göre sizler de ailece bir karara varıp bize yanıt dönmelisiniz. Bu sistem ile öğrenci ve aileleri çok rahat edebilmektedirler.

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri, üniversiteden üniversiteye değiştiği gibi, bölümden bölüme de değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlerle bu toplu bir görüşme yapmamız gerekmektedir. Bu görüşmeleri ofislerimizde yapmaktan yanayız. Lakin gerekli hallerde telefon ile de bu toplantıyı yapabilmekteyiz. Okullara ödenecek ücretler, eğitimin uzunluğuna ve de bölümün ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu ve benzeri daha birçok konu hakkında sizleri, dolayısıyla da geleceğiniz aydınlatmak isteriz.

Avrupa Standartlarında Uygun Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim ücretleri açısından değerlendirildiğinde, Türkiye’deki bazı okullardan daha ucuza bir eğitim alınabildiği görülebilmektedir. Okullara ödenecek olan harç ücretlerinin 2 kısımda ödenebilmesi de çok rahatlatıcı bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Bosna Hersek üniversiteleri, Avrupa’da eğitim veren üniversiteler arasında en uygun fiyatlı olan üniversiteler olarak tanınmaktadır. Eğitimlerin ucuza yapılıyor olması, eğitim kalitesiyle ilgili bir şüphe yaratmamalıdır. Bologna Kriterlerine göre hizmet vermekte olan üniversitelerde, eğitimler çok kaliteli bir şekilde verilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri uluslararası Lizbon antlaşması kapsamında uluslararası geçerlidir. Bosna Hersek yaşamak açısından da oldukça ucuz bir Avrupa bölgesidir. Öğrenciler burada eğitimlerini alırlarken kesinlikle çok para harcamayacaklardır. Bu da Bosna Hersek üniversitelerinin tercihte baş sırada olmasının nedenleri arasında yer almaktadır.

Bosna Hersek Eğitim

Eğitim, ulus inşası için en etkili araçtır. Vatandaşlara okuma, yazma ve matematik gibi temel yaşam becerilerini öğretir. Bu nedenle, herhangi bir ülkede bir eğitim sistemi geliştirmek esastır. Bosna-Hersek’in uzun bir savaş ve siyasi huzursuzluk geçmişi var ve bu da ülke çapında reformların uygulanmasını zorlaştırıyor. Ancak ülke, vatandaşlarına yaşam becerileri ve demokrasiyi öğretmede büyük adımlar atıyor.

Bosna ve Hersek’te eğitim, on yılı aşkın bir süredir savaşın etkisinden kurtuluyor. Çatışma 1992’de Bosna’nın tarihinde ilk kez egemen bir ulus haline gelmesiyle başladı. Savaş, 100.000’den fazla ölü bırakan bir soykırıma tırmanmadan önce üç yıl sürdü. Bu dönemde birçok eğitim tesisi tahrip edildi ve ülke hızla toparlanamadı. Birkaç yıllık toparlanmanın ardından ülke, bugün de devam eden bir reform süreci başlattı.

Hükümet, öğrenci başına eğitime bölgedeki diğer tüm ülkelerden daha fazla harcama yapıyor. UNESCO’ya göre, Bosna okullarının 2017’de öğrenci başına yıllık ortalama 146 dolarlık bir bütçesi vardı. Bu, öğrenci başına 120 dolarlık bölgesel ortalamadan çok daha yüksek. Ek olarak, Bosna, Avrupa Birliği’ndeki (AB) en yüksek GDI kalkınma sıralamalarından birine sahiptir. Bunun nedeni, Bosnalı öğrencinin mükemmel akademik performansının yanı sıra yüksek öğretmen yeterlilik seviyeleridir. Bu faktörler nedeniyle Bosna, eğitim konusunda dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

Bosnalı öğrenciler devlet okullarına gidiyor, ancak özel okullar da var. Ayrıca, gramer okulları, meslek okulları ve ortaöğretim genel eğitim okulları (SGES) dahil olmak üzere birkaç tür devlet okulu vardır. Tüm devlet okulları mükemmel bir eğitim sunsa da öğrencilerin ihtiyaçlarına göre aralarında farklılıklar vardır. Bosna’da ayrıca, diğer ülkelerden gelen öğrencilerin ev sahibi ailelerle birlikte yaşadığı ve yerel öğrencilerle birlikte okula gittiği birçok uluslararası okul bulunmaktadır. Geçmişleri veya sosyoekonomik durumları ne olursa olsun, her öğrencinin mükemmel bir eğitime erişimi vardır.

Bosna-Hersek’te eğitim, mükemmel öğretmen eğitim programları ve devlet desteği sayesinde küresel olarak rekabetçi olma yolunda ilerlemektedir. Mükemmel devlet okulu sistemleri sayesinde her yaştan ve ilgi alanından öğrenciler için çeşitli okul seçenekleri vardır. Savaş birçok insan için uzak bir anı olarak kalırken, tarihin daha iyi anlaşılması, sivil huzursuzluğun bıraktığı vatanseverliğin yaralarını iyileştirmeye yardımcı oldu. Geçmişte yaşanan trajedilerden alınan dersler, sosyoekonomik geçmişi ne olursa olsun tüm Bosnalılar için parlak bir gelecek şekillendirmeye yardımcı oldu.

#bosnaherseküniversitesieğitimücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!