Uluslararası Travnik Üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Eğitim başarısı yüksek olan Bosna üniversiteleri arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi yer alıyor ve sizleri eğitime davet ediyor.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Hakkında

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Saraybosna ile arasında 90 km olan Travnik, Bosna Hersek ülkesinin merkez bölümünde yer alan ve Bosna hersek eğitim sistemi içinde önemli bir konuma sahip olan kentler arasındadır.

travnik üniversitesi mavi diploma almak Merkez Bosna Kantonu’nun başkenti Travnikte eğitim alacak öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kentten çok fazla devlet adamı çıkması nedeniyle “Vezirler Şehri” olarak adlandırılmasından ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından dolayı Travnikte üniversite okumak için yoğun bir talep göstermektedir.

travnik üniversitesi en çok tercih edilen 3 bölümUluslararası Travnik Üniversitesi’nin yapıldığı bu kentte Osmanlıların pek çok cami ve türbe yaptırmasına gönderme yapmak için Travnik’te çekilen resimlerde 40 adet caminin bile görülebileceği söylenmektedir. Bunun dışında Nobel Edebiyat Ödülü almış dünyaca ünlü yazar İvo Andriç de Travnikte eğitim almış ve yaşamıştır.

travnik üniversitesi başvuru tarihiUluslararası Travnik üniversiteleri

3+2 180 ECTS ya da 4+1 240 ECTS şeklinde değişen sürelerde eğitim vermekte olduğu gibi, Bosna eğitim sistemi genelinde kabul edilen Slav dili Boşnakçayı kullanmaktadır. Yurtdışında Bosna hersekte okumak isteyen öğrenciler için detaylı bir eğitim olanağı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, toplam 6 fakülte ile eğitim sağlamaktadır.

travnik üniversitesi kayıt belgeleri

BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Bosnada mühendislik eğitimi almak isteyenlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile seçebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada eğitim almak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Bosna hersekte mühendislik eğitimi için yapılan başvurularda; yerleşme, oturma izni alımı, danışmanlık ve Bosna eğitim sistemi çalışmaları gibi birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna hersekte eğitim almak isteyenlere de çözüme yönelik danışmanlık yapmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi ile Okumanın Avantajları!

1990’lı yıllarda BosnaHersek’in başkenti Saraybosna, tarihinin en şiddetli yıllarına tanık oldu. Ancak bu, insanların bu şehirde okumak istemesini engellemedi. Pek çok kişi Saraybosna’da eğitim almanın faydalı olduğuna inanıyor çünkü birçok eğitim kurumu ve dolayısıyla çok sayıda öğrencisi var. Sadece bu değil, çevre de öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

kabul şartları ve travnik üniversitesinde eğitimÖncelikle Saraybosna’da okumak çok uygun. Bu şehir Bosna-Hersek’in başkentidir ve Bosna-Hersek’teki ana üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Sırbistan ve Hırvatistan’da Bosnalı öğrencileri kabul edebilen diğer üniversitelere de yakındır. Bu, öğrencilerin zorlanmadan kalacak yer bulmalarını ve yemek yemelerini kolaylaştırır. Ayrıca, minimum gürültü ile huzurlu bir şekilde ders çalışabileceğiniz birçok kafe bulunmaktadır. Tüm bu faktörler Saraybosna’da eğitim almayı kolaylaştırıyor.

travnik üniversitesi güncel fiyat listesiUluslararası Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Saraybosna’nın çevresinde eğitim görmek öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Saraybosna’daki iki üniversite şehrin iki yakası arasında bölünmüştür: Eski Saraybosna ve Yeni Saraybosna. Her ikisinin de modern tesisleri ve harika öğretmenleri var, ancak farklı atmosferleri var.

travnik üniversitesi avantajları

1- Alacağınız mavi diploma sayesinde tüm AB üniversite ve ülkelerinde her zaman bir adım önde olacaksınız.

2- Kariyerinizi bu üniversiteyi tamamlayıp diplomayı elinize aldıktan sonra dilediğiniz yerde kolayca işe alım sürecine dahil olabileceksiniz.

3- Yurtdışında okumanız ile ülkeye geri dönüş esnasında her zaman kendi ülkenizde eğitim konseptinde bir adım önde olma şansını yakalayacaksınız.

Yeni Saraybosna, doğrudan kampüste yer aldığı için daha öğrenci odaklı bir havaya sahiptir. Üstelik, Eski Saraybosna’da daha az insan yaşadığı için Eski Saraybosna’dan daha az kaotik. İnsanlar bu ortamlarda eğitim gördüklerinde olumlu bir tutuma sahip olurlar; kendilerini motive ve öğrenmeye hazır hissederler.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

BosnaHersek – 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesizdir. Osmanlıya en sahipliği yapan en gözde Balkan ülkesine gitmek ve üniversite eğitimi almak çok kolay.

Bosna Hersek üniversitelerinde Türkçe, Boşnakça ve İngilizce şeklinde eğitim verilir. Tüm bu diller arasında ortak olarak kullanılan ve aktif olarak konuşulan dil ise Boşnakçadır.

Saraybosna’da okumak sadece öğrenmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda insanların bunu yapmak için birçok seçeneği vardır. Pek çok insan, yüksek öğrenimlerinin en azından bir kısmı için yurtdışında eğitim almayı tercih ediyor. Bu şehirde yurtdışında okumak için mükemmel olan birkaç üniversite var. Öğrenciler ayrıca kampüs konutu dışında yaşamayı gerektiren eğitim dışındaki stajlara veya işlere de başvurabilirler. Bu, insanların çalışmayı yaşamın diğer yönleriyle kolayca dengelemelerini sağlar. Sarajveno’da insanlar önlerine çıkan her şeyden öğrenmeye hazır!

Şiddetin insan yaşamı üzerindeki etkileri hakkında şu anda bilinenlere dayanarak, üç yıllık bir sürenin ardından hem insan hem de hayvan yaşamı üzerindeki araştırma olanakları büyük ölçüde düşüyor. bu süre zarfında, benzeri görülmemiş bir oranda fiziksel bozulma meydana geldi ve bu tür travmaların meydana geldiği ülkeye/topluma barış geri döndükten sonra bile değerlendirmeyi zorlaştırdı. Sonuç olarak, bu araştırmanın yapıldığı 2012/2013 tarihinden itibaren şiddet olaylarında artış olmasına rağmen, herkesin özgürce bu fırsatları takip edebilmesi için nerede yaşarsa yaşasın, ne yaparsa yapsın tüm vatandaşların şiddetten korunmasına ihtiyaç vardır. yaşam kalitelerini artıracak ve genel olarak topluma katkıda bulunacaktır.

#travniküniversitesi #travnikteeğitim #travnikeğitimmodeli #eurostareğitim #eurostaryurtdışıeğitim #eurostareğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!