Uluslararası Travnik Üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Eğitim başarısı yüksek olan Bosna üniversiteleri arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi yer alıyor. Yıllık kart ücretleri ve eğitim bölümleri..

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Saraybosna ile arasında 90 km olan Travnik, Bosna Hersek ülkesinin merkez bölümünde yer alan ve Bosnahersek eğitim sistemi içinde önemli bir konuma sahip olan kentler arasındadır. Merkez Bosna Kantonu’nun başkenti Travnikte eğitim alacak öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kentten çok fazla devlet adamı çıkması nedeniyle “Vezirler Şehri” olarak adlandırılmasından ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından dolayı Travnikte üniversite okumak için yoğun bir talep göstermektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin yapıldığı bu kentte Osmanlıların pek çok cami ve türbe yaptırmasına gönderme yapmak için Travnik’te çekilen resimlerde 40 adet caminin bile görülebileceği söylenmektedir. Bunun dışında Nobel Edebiyat Ödülü almış dünyaca ünlü yazar İvo Andriç de Travnikte eğitim almış ve yaşamıştır.

Uluslararası Travnik üniversiteleri 3+2 180 ECTS ya da 4+1 240 ECTS şeklinde değişen sürelerde eğitim vermekte olduğu gibi, Bosna eğitim sistemi genelinde kabul edilen Slav dili Boşnakçayı kullanmaktadır. Yurtdışında Bosnahersekte okumak isteyen öğrenciler için detaylı bir eğitim olanağı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, toplam 6 fakülte ile eğitim sağlamaktadır. Bosnada mühendislik eğitimi almak isteyenlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile seçebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada eğitim almak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Bosnahersekte mühendislik eğitimi için yapılan başvurularda; yerleşme, oturma izni alımı, danışmanlık ve Bosna eğitim sistemi çalışmaları gibi birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersekte eğitim almak isteyenlere de çözüme yönelik danışmanlık yapmaktadır.

HUKUK FAKÜLETESİ

Hukuk
POLİTEKNİK FAKÜLTESİ

Mimarlık
İnşaat Mühendislik
Makine Mühendislik
Elektrik Mühendislik
Bilgisayar Mühendisliği
Telekomünikasyon
Lojistik
Mühendislik Yönetimi
İş Güvenliği
MEDYA ve İLETİŞİM FAKÜLTESİ

İletişim
Medya ve Gazetecilik
EKONOMİ FAKÜLTESİ

Finans, Muhasebe ve Denetim
Bankacılık ve Sigortacılık
Pazarlama ve Ticaret
Girişimcilik ve Serbet Meslek
Turizm ve Otelcilik
İşletme Ekonomisi
İşletme Yönetimi
İşletme Enformatiği
TRAFİK FAKÜLTESİ

Karayolu ve Kentsel Ulaşım
Trafik Yönetimi
Hava Taşımacılığı
EKOLOJİ FAKÜLTESİ

Uygulama Ekoloji
Çevre Koruma

#uluslararasıtravniküniversitesi

Saraybosna’da Okumanın Avantajları!

1990’lı yıllarda Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna, tarihinin en şiddetli yıllarına tanık oldu. Ancak bu, insanların bu şehirde okumak istemesini engellemedi. Pek çok kişi Saraybosna’da eğitim almanın faydalı olduğuna inanıyor çünkü birçok eğitim kurumu ve dolayısıyla çok sayıda öğrencisi var. Sadece bu değil, çevre de öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Öncelikle Saraybosna’da okumak çok uygun. Bu şehir Bosna-Hersek’in başkentidir ve Bosna-Hersek’teki ana üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Sırbistan ve Hırvatistan’da Bosnalı öğrencileri kabul edebilen diğer üniversitelere de yakındır. Bu, öğrencilerin zorlanmadan kalacak yer bulmalarını ve yemek yemelerini kolaylaştırır. Ayrıca, minimum gürültü ile huzurlu bir şekilde ders çalışabileceğiniz birçok kafe bulunmaktadır. Tüm bu faktörler Saraybosna’da eğitim almayı kolaylaştırıyor.

Saraybosna’nın çevresinde eğitim görmek öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Saraybosna’daki iki üniversite şehrin iki yakası arasında bölünmüştür: Eski Saraybosna ve Yeni Saraybosna. Her ikisinin de modern tesisleri ve harika öğretmenleri var, ancak farklı atmosferleri var. Yeni Saraybosna, doğrudan kampüste yer aldığı için daha öğrenci odaklı bir havaya sahiptir. Üstelik, Eski Saraybosna’da daha az insan yaşadığı için Eski Saraybosna’dan daha az kaotik. İnsanlar bu ortamlarda eğitim gördüklerinde olumlu bir tutuma sahip olurlar; kendilerini motive ve öğrenmeye hazır hissederler.

Saraybosna’da okumak sadece öğrenmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda insanların bunu yapmak için birçok seçeneği vardır. Pek çok insan, yüksek öğrenimlerinin en azından bir kısmı için yurtdışında eğitim almayı tercih ediyor. Bu şehirde yurtdışında okumak için mükemmel olan birkaç üniversite var. Öğrenciler ayrıca kampüs konutu dışında yaşamayı gerektiren eğitim dışındaki stajlara veya işlere de başvurabilirler. Bu, insanların çalışmayı yaşamın diğer yönleriyle kolayca dengelemelerini sağlar. Sarajveno’da insanlar önlerine çıkan her şeyden öğrenmeye hazır!

Şiddetin insan yaşamı üzerindeki etkileri hakkında şu anda bilinenlere dayanarak, üç yıllık bir sürenin ardından hem insan hem de hayvan yaşamı üzerindeki araştırma olanakları büyük ölçüde düşüyor. bu süre zarfında, benzeri görülmemiş bir oranda fiziksel bozulma meydana geldi ve bu tür travmaların meydana geldiği ülkeye/topluma barış geri döndükten sonra bile değerlendirmeyi zorlaştırdı. Sonuç olarak, bu araştırmanın yapıldığı 2012/2013 tarihinden itibaren şiddet olaylarında artış olmasına rağmen, herkesin özgürce bu fırsatları takip edebilmesi için nerede yaşarsa yaşasın, ne yaparsa yapsın tüm vatandaşların şiddetten korunmasına ihtiyaç vardır. yaşam kalitelerini artıracak ve genel olarak topluma katkıda bulunacaktır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!