Bosna Hersek Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Bosna Hersek Mostar Üniversitesi Eurostar danışmanları tarafından Bosna’da başvuru yapabileceğiniz üniversitelerde yer alıyor.

Bosna Hersek Mostar Üniversitesi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şeyi Bu Yazımızda Bulabilirsiniz.

Bosna Hersek Mostar Üniversitesi

1977 yılında kurulan Mostar Üniversitesi bu dönemden itibaren sürekli olarak egitim anlayışını modern Avrupa modeline uygun bir şekilde geliştirerek, akademik egitim kadrosunun sayısını arttırarak ve gelişimi için doğru finansmanları bularak kurumsallaşma yolunda büyük bir ilerleme göstermiştir. 5500 mt²’lik egitim ve araştırma alanı olan Mostar üniversitesi, birçok derslikten ve bilimsel araştırma laboratuarlarından oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisinde yapılanan üniversitenin zamanla gelişme sürecine uyumlu bir biçimde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve çağdaş bir yemekhanesi bulunmaktadır.

1993 yılının Kasım ayında Mostar’da egitim yer alan diğer Mostar Üniversiteleri gibi egitim kalitesini arttırmak için akademik personelinin sayısını 250’ye yükselten Mostar Üniversitesi, Mostarda egitim veren diğer Mostar üniversiteleri öğrencileri de dahil edildiğinde 12 bin öğrenciye egitim vermektedir. Ayrıca Mostar’da egitim sürecinde ülkede yaşanan gelişimle üniversitede kolej seçeneği de aktif hale gelmiştir.

mostar üniversitesi avantajları1- Vizesiz seyahat sayesinde ulaşımınızı en iyi şekilde gerçekleştirme fırsatı.
2- Alacağınız hazırlık eğitimi sayesinde Mostar Üniversitesinde gönül rahatlığı ile eğitim göreceksiniz ve böylelikle mavi diploma sahibi olabilirsiniz.
3- Kültürel yakınlık ile insanlara karşın yabancılık hissetmezsiniz.
mostar üniversitesi güncel bölüm fiyatları
BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
HUKUK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
KAMU YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TİCARİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TASARIM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İSLAM DİN ÖĞRETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SPOR SAĞLIK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€

Diğer Mostar üniversiteleri ile ortaklaşa öğrenci birlikteleri tarafından düzenlenen organizasyonla, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs, barınma ve sağlık alanlarında yardım yapılmaktadır. Mostar eğitim sürecine yeni başlayan öğrenciler için öğrenci merkezinde; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.
Mostarda üniversite egitimi için gelen öğrencilerine daha da kaliteli egitim vermek için Madrid, Ljubljana, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla gibi üniversitelerle hala modern bir işbirligi yapılmaktadır.

mostar üniversitesi başvuru tarihleriBosna Hersek Mostar Üniversitesi ve Eğitim

Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi kalitesiyle sunulan Mostar üniversiteleri içinde çağdaş egitime sahip olan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisligi Öğretmenligi, Makine Mühendisligi Bölümü, Bilgisayar Mühendisligi bölümleri bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme ve dil egitimi gibi alanlarda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi sizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern anlayışı ile fark yaratmış Dzemal Bijedic Üniversitesi’nin öğrencisi olarak Avrupa üniversitelerine denk bir üniversiteyi bitirme ve Avrupa’nın kültür sentezi bir kentte yaşama olanağı sunuyor.

mostar üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

Cemal Bihedic Üniversitesi Yönetim İşletme Fakültesi; iki ya da dört yıllık lisans programları ile birlikte ayrıca yüksek lisans ve doktora egitimi de sunmaktadır. Dzemal Bijedic Üniversitesi bünyesinde ekonomi yüksek lisansı ve doktora imkanları bulunduğu gibi ayrıca, dört dönemlik bir Dzemal Bijedic programını tamamlayan öğrenciler, Ekonomist Yöneticisi programlarını tamamlayarak 8 dönemlik bir diploma da alabilir.

mostar üniversitesi mavi diploma fırsatıMostar şehri içinde 1997 yılından itibaren kurulan fakülte, Bologna Kriterleri’ne uygun bir müfredat ile öğretim vermektedir. Mostar içinde egitim gören ilk mezunları 2008 yılında 2254 kişi olarak verdigi gibi, 21 mezununu da uzaktan egitim hizmeti ile mezun etmiştir. Mostarda egitim için konaklamadan uzaktan egitim gören öğrencilerin sayısı sürekli olarak artarak, günümüzde fakülte öğrencilerinin çoğunluğunu oluşturur hale gelmiştir.

tercih edilen 3 bölüm mostar üniversitesiMostar şehrinin en köklü bölümleri arasında olan fakülte, 1950 senesinde kurulmuş ve şuan itibarıyla devlet kurumu statüsünde egitim vermektedir. İlköğretimden yüksek okullara kadar egitimin her alanına hizmet edecek personeller yetiştirilmektedir. Tam ve yarı zamanlı öğrenciler için yapılan bilimsel araştırmalı öğretim faaliyetleri; seminerler, atölye çalışmaları, konferanslar, egzersizler, geziler ve farklı danışmanlık hizmetlerini kapsar. Ayrıca Mostar içindeki sanat grupları için de bazı sergi ve müzik aktiviteleri yapılır.

mostar üniversitesi kayıt belgeleriBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Mostar, Saraybosna, Tuzla, Banja Luka, Bihac ve Belgrad üniversitelerinden 70 akademik personelinde haricinde, Bosna Hersek’in farklı bölgelerinden ve Mostardaki üniversiteler bünyesinden gelen 45 öğretim görevlisi ile fakülte öğrencilerine egitim vermektedir.

Bosna Hersek Mostar Üniversitesi En Çok Tercih Edilen 10 Bölüm

1. Hukuk

2. Sınıf Öğretmenliği

3. Finans

4. Bankacılık

5. İşletme Ekonomisi

6. Kriminoloj

7. İş Güvenliği

8. Sosyoloji

9. Bilgisayar Mühendisliği

10.İletişim

İki yıllık ve dört yıllık egitim seçenekleri bulunan fakültede, iki yıllık programların tamamlanmasının ardından dört yıllık egitime devam ederek avukat diploması alma ve yüksek lisans imkanı da vardır.

1997 senesinde kurulduğundan beri öğrencilerine tam zamanlı egitim sunan fakülte, Saraybosna Devlet Üniversitesi müfredatına uygun bir egitim modeli benimsemiştir. 2002 yılından itibaren geçerli olan seçmeli ders seçenekleri ile öğrenciler; sebze, çiçek, meyve ve şarap alanlarında mesleki kariyer uzmanlığa yönelme olanağına sahiptir.

Mostarda üniversite bünyesinde 55000 mt² alana yayılan laboratuarlarda egitim imkanı sunan Dzemal Bijedic Üniversitesi Koleji yaptığı akıllı yatırımlarla öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane gibi tesislerin kullanımı standart olarak sunan modern bir egitim vermektedir. Üniversitenin kolejine olan aşırı talebi karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından yenilikler yapılmıştır. Bunun haricinde uluslararası bilgi kaynak paylaşımı için internet ağ paylaşımı da vardır.

Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi profesyonel danışmanlık ve aracılık imkanları sunduğu öğrenciler Mostar egitim imkanlarından yararlanıyor ve aldığı Avrupa kalitesindeki yükseköğretim ile Türkiye’de fark yaratıyor. Kariyer hedeflerinize daha hızlı ulaşmak istiyorsanız, siz de Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi kalitelisi ve güvencesiyle Mostardaki üniversiteler bünyesinde öğrenim görerek Avrupalı yaşamın bir parçası haline gelebilirsiniz.

Bosna Hersek Mostar Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Evet yapabilirsin. Bosna Hersek'in birden fazla resmi dili olduğu için ülke genelinde birden fazla dilin konuşulduğu bir ortam mevcuttur. Bosna Hersek'te İngilizce öğrenmek için mükemmel bir ortam yaratmalısınız.

Bosna Hersek Üniversitesi'ne kayıt şartları aşağıdaki gibidir: Nüfus cüzdanı ve noter onaylı kopyası, orijinal oturma izni, doğum belgesi kopyası, transkript, diploma, sağlık raporu, ülkeden sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf, sabıka kaydı ve pasaport. Tüm bu belgeler noter tasdikli olmalıdır.

#mostarüniversitesi #mostarüniversitesiyaşam #mostaröğrenciyurtları #mostaryurtları #eurostarvemostar #mostardaeğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!