Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Bosna Hersek üniversiteleri eğitim konusunda Türk öğrencilere birçok avantaj sağlamaya devam ediyor. Bosna Hersek üniversiteleri dikey geçiş..

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Bosna Hersek üniversiteleri bir çok alanda lisans eğitimi sunarken biz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size verdiğimiz hizmet ile lisans eğitimlerinden en doğru şekilde yararlanmanızı sağlıyoruz. Saygın üniversiteler ve birbirinden değerli eğitmenler ile buluştururken aynı zamanda bunu en kısa şekilde ve en doğru yoldan yapmanıza da imkan veriyoruz. Bosna Hersek eğitimleri hakkında sizi bilgilendirirken aynı zamanda Bosna Hersek üniversiteleri dikey geçiş gibi konularla da sizi aydınlatarak geleceğiniz için iyi bir zemin oluşturuyoruz. Öncelikle danışmanlarımızın deneyimli olduğunu ve her sene bir çok Türk öğrenciyi Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerle buluşturduğumuz söyleyebiliriz.

Eğer ön lisans eğitiminizi Türkiye’de aldıysanız ve bu eğitim diplomasını lisansa çevirerek gelecek anlamında kendinize daha fazla şey katmak ve daha ileride olmak istiyorsanız bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yanınızdayız. Öncelikle artık ön lisans diplomasının bile yeterli olmadığını ve bu nedenle lisans diploması ile bir çok kişinin iş hayatında öne geçebileceğinizi söylemek gerekir. Bu gibi nedenlerle lisans yapmak için Bosna Hersek üniversiteleri dikey geçiş imkanını kullanabilir ve ülkede yer alan saygın okullardan sadece üçüncü ve dördüncü sınıfı okuyarak lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Çünkü denklik olan okullar olduğundan ve YÖK tarafından da 3.ve 4.sınıfı da tamamlayarak mezun olabilmektedir.

Bosna Hersek Dikey Geçiş Şansı

Yukarıda saydığımız avantajları kullanarak siz de özellikle makine gibi bölümlerden ön lisans okuyarak mezun olduysanız Uluslararası Travnik Üniversitesi’ne sizi yönlendirebilir ve Bosna Hersek üniversiteleri dikey geçiş yaparak geleceğiniz için büyük bir adım atmanızı sağlayabiliriz. Üstelik bu üniversitenin dili Türkçe’dir. Bu nedenle hiç bir şekilde gözünüz korkmadan üniversite ile iletişime geçebilir ve işlemlerinizi bizim aracılığımız ile yapabilirsiniz. Söylememiz gereken bir diğer önemli şey ise eğitim ücretlerinin de son derece makul oluşudur. Bunu geleceğiniz için bir yatırım olarak düşünürseniz Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerde okumak ve bir lisans diploması almak sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Bu nedenle sizin için doğru planlamaları yapar ve doğru rotayı izleyerek güzel sonuçlara ulaşırız.

Bosna Hersek Üniversiteleri

Bosna-Hersek, Güneydoğu Avrupa’da Hırvatistan, Macaristan ve Adriyatik Denizi ile çevrili bir ülkedir. Ülke iki özerk kantondan oluşuyor: Bosna veya Bosna-Hırvat Federasyonu ve Sırp liderliğindeki Sırp Cumhuriyeti. Ülke, ülke genelinde yüksek öğrenim gören binlerce öğrenciyle üç üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, birçok uluslararası öğrenci Bosna-Hersek’teki üniversitelere devam etmektedir.

Bosna-Hersek’te yüksek öğrenim, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden kısa bir süre sonra, çatışmanın her iki tarafında da akademik kurumların kurulmasıyla başlamıştır. Bu okullar, ülkelerini yeniden inşa etmeye çalışan Bosna vatandaşları için bir eğitim altyapısı sağladı. Birçok okul ilk ve orta düzeyde eğitim verirken, diğerleri üniversite eğitimine odaklandı. Onlarca yıl süren savaşın ardından, Bosna-Hersek’in eğitim sistemi, ülkenin eğitim altyapısının yeniden inşasında bir varlık olduğunu kanıtladı. Bosna ve Hersek’te lise diplomasını aldıktan sonra birçok vatandaş, Avrupa’daki üniversitelerde prestijli akademik dereceler kazanmaya devam etti.

Bosna-Hersek’teki birçok üniversite, bilimsel çabalarıyla uluslararası alanda tanınmaktadır. En önemlisi, yıllarca süren şiddetin üstesinden geldikten sonra bir Avrupa Birliği akademik kurumu haline gelen Saraybosna’nın ana üniversitesi. Buna ek olarak, ülkenin yabancı üniversitelerle ortaklıkları olan başka yüksek başarılı üniversiteleri de var. Bu işbirlikleri her iki ülke için de faydalıdır çünkü her iki ülke de Bosna ve Hersek mezunlarından uluslararası akredite derecelere erişim sağlar. Bu ortaklıklar ayrıca uluslararası öğrencilere yurtdışında bir üniversite seçerken uygun bir seçenek sunar.

Bosna Hersek’in her yerinden öğrenciler her yıl ülkelerinde üniversiteye gitmek için başvuruda bulunurlar. Başvuru süreci, Üniversite Kabul Komisyonu (UCCB) tarafından verilen bir sınavı içerir. Adaylar ayrıca, iki tavsiye mektubu ve bir amaç beyanı ile birlikte katıldıkları tüm önceki eğitim kurumlarından transkript sunmalıdır. Üniversiteye kabul edildikten sonra öğrenciler, eğitim alacakları dokuz fakülteden birini seçerler. Her fakültenin kendi kütüphanesi, öğrenci merkezi ve her öğrencinin akademik olarak başarılı olmasına yardımcı olacak idari personeli vardır.

Bosna-Hersek’te yüksek öğrenim, yüksek öğrenim nitelikleri veya çalışmalar için uluslararası işbirliği arayan vatandaşlar için bir değerdir. Bosna-Hersek’teki üniversiteler, kurulmasını neredeyse engelleyen yıllarca süren şiddete katlandıktan sonra bir AB akademik kurumu haline gelen Saraybosna’nın ana üniversitesi gibi çabalarla uluslararası alanda tanınmaktadır. Ayrıca, kolay kabul standartları ve iyi finanse edilen fakülteler sayesinde, ülkenin her yerinden öğrenciler her yıl ülkelerinde üniversiteye gitmek için başvuruda bulunurlar.

#bosnaherseküniversiteleridikeygeçiş

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!