Travnik Üniversitesi Fiyatları

Travnik Üniversitesi ve Fiyatları Hakkında

Travnik Üniversitesi Fiyatları,Travnik üniversitesinde ekonomik fiyatlarla Türkçe eğitim fırsatını kaçırmamalısınız...

Uluslararası Travnik Üniversitesi Fiyatları

Travnik Üniversitesi Fiyatları, Saraybosna ile arasında 90 km olan Travnik, Bosna Hersek ülkesinin merkez bölümünde yer alan ve Bosnahersek eğitim sistemi içinde önemli bir konuma sahip olan kentler arasındadır. Merkez Bosna Kantonu’nun başkenti Travnikte eğitim alacak öğrenciler, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kentten çok fazla devlet adamı çıkması nedeniyle “Vezirler Şehri” olarak adlandırılmasından ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından dolayı Travnikte üniversite okumak için yoğun bir talep göstermektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin yapıldığı bu kentte Osmanlıların pek çok cami ve türbe yaptırmasına gönderme yapmak için Travnik’te çekilen resimlerde 40 adet caminin bile görülebileceği söylenmektedir. Bunun dışında Nobel Edebiyat Ödülü almış dünyaca ünlü yazar İvo Andriç de Travnikte eğitim almış ve yaşamıştır.Uluslararası Travnik üniversiteleri 3+2 180 ECTS ya da 4+1 240 ECTS şeklinde değişen sürelerde eğitim vermekte olduğu gibi, Bosna eğitim sistemi genelinde kabul edilen Slav dili Boşnakçayı kullanmaktadır. Yurtdışında Bosnahersekte okumak isteyen öğrenciler için detaylı bir eğitim olanağı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, toplam 6 fakülte ile eğitim sağlamaktadır. Bosnada mühendislik eğitimi almak isteyenlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığı ile seçebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada eğitim almak isteyenlere de kapılarını açmaktadır. Bosnahersekte mühendislik eğitimi için yapılan başvurularda; yerleşme, oturma izni alımı, danışmanlık ve Bosna eğitim sistemi çalışmaları gibi birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersekte eğitim almak isteyenlere de çözüme yönelik danışmanlık yapmaktadır.

Travnik Üniversitesi

Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’te bir devlet üniversitesidir. Travnik kasabasında bulunur ve çeşitli akademik programlar sunar. Çoğu öğrenci, kaliteli eğitimi ve mükemmel sosyal hizmetleri nedeniyle Travnik’te okumayı tercih ediyor. Üniversitede tıp, eczacılık, mühendislik, tarım ve ormancılık, hukuk, eğitim ve psikososyal bilimler olmak üzere çeşitli fakülteler bulunmaktadır. İşletme ve İktisat Fakültesi de bulunmaktadır. Travnik, yaklaşık 10.000 nüfuslu bir Müslüman-Hırvat şehridir.

Travnik Üniversitesi, 1962 yılında Bosna Hersek Sosyalist Cumhuriyeti Meclisi kararları ile kurulmuştur. Kurum, Saraybosna-Bihaç kamu sektörünün bir parçasıdır ve Bosna-Hersek yasalarına göre özerk bir statüye sahiptir. Üniversitenin on fakültesi vardır; tıp, eczacılık, mühendislik, tarım, ormancılık, hukuk, eğitim, ekonomik bilimler ve işletme. Ayrıca altı akademik bölüm de bulunmaktadır: Arap dili ve çeviri, ekonomi ve yönetim, tarih ve siyaset bilimleri, dini bilimler ve doğu dilleri ve edebiyatı. Her fakültenin binlerce kitap içeren kendi kütüphanesi vardır.

Travnik kasabası zengin bir kültürel tarihe sahiptir. 19. yüzyılda Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçası olmadan önce bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçasıydı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Travnik, Mihver birliklerine ilk düşen altı Bosnalı Müslüman kasabasından biriydi. Dünya Savaşı sırasında Nazilere karşı savaşanları anmak için şehir genelinde birkaç anıt var. Çoğu öğrenci Travnik’ten gelir ve yüksek kaliteli eğitim nedeniyle kampüste yaşar. Ayrıca kampüste öğrencilerin okurken ücretsiz yemek yiyebilecekleri birkaç restoran bulunmaktadır.

Travnik Üniversitesi’nde 200’ün üzerinde öğretim üyesi bulunmaktadır; %61’i doktora veya yüksek lisans derecesine sahiptir. Birçok öğretim üyesi dünyanın her yerindeki üniversitelerden doktora derecesine sahiptir. Öğretim derslerine ek olarak, birçok öğretim görevlisi ayrıca kampüsteki ilaç laboratuvarlarında veya tarımsal araştırma merkezlerinde tam zamanlı pozisyonlara sahiptir. Her fakültenin uluslararası standartlara uygun olarak bilimsel araştırma yapan birkaç araştırma bölümü vardır. Ayrıca kampüste, öğrenciler ve üniversiteyi çevreleyen kasabalar arasında hayırsever çalışmaları teşvik eden spor kulüpleri ve kültür dernekleri gibi çok sayıda öğrenci organizasyonu bulunmaktadır.

Travnik Üniversitesi, hem öğrenciler hem de personel için mükemmel sosyal hizmetlere sahiptir. Mükemmel müfredatı sayesinde bölgenin her yerinden birçok kişiye mükemmel eğitim vermektedir. Akademisyenlerin yanı sıra personel, klinikleri ve hastaneleri aracılığıyla öğrencilere sağlık hizmeti vermektedir. Ayrıca, öğrencilerin kampüs dışında katılabilecekleri birçok kültürel aktivitenin yanı sıra, kampüs içindeki kulüpler veya organizasyonlar aracılığıyla ekstra para kazanabilecekleri işler de bulunmaktadır.

HUKUK FAKÜLTESİ
Hukuk
EKONOMİ FAKÜLTESİ BÖLÜMLERİ
Finans, Muhasebe ve Denetim
Bankacılık ve Sigortacılık
Pazarlama ve Ticaret
Girişimcilik ve Serbet Meslek
Turizm ve Otelcilik
İşletme Ekonomisi
İşletme Yönetimi
İşletme Enformatiği
POLİTEKNİK FAKÜLTESİ
Mimarlık
İnşaat Mühendislik
Makine Mühendislik
Elektrik Mühendislik
Bilgisayar Mühendisliği
Telekomünikasyon
Lojistik
Mühendislik Yönetimi
İş Güvenliği
TRAFİK FAKÜLTESİ
Karayolu ve Kentsel Ulaşım
Trafik Yönetimi
Hava Taşımacılığı
MEDYA ve İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İletişim
Medya ve Gazetecilik
EKOLOJİ FAKÜLTESİ
Uygulama Ekoloji
Çevre Koruma

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!