Bosna Hersek’te Türkçe Mimarlık

Türkçe Mimarlık Okuma Fırsatı

Bosna Hersek’te Türkçe Mimarlık,Yoksa sizde hayallerini kurduğunuz Travnik Şehrinde mimarlık mesleğinin eğitimini almak için belirlenen hayallerinizi...

Bosna Hersek’te Türkçe Mimarlık

Yoksa sizde hayallerini kurduğunuz Travnik Şehrinde mimarlık mesleğinin eğitimini almak için belirlenen hayallerinizi bir sonraki yıla mı erteleyeceksiniz? Bir yılınızı daha çöpe atmadan önce bir de Bosna Hersek Travnik üniversitesine Eurostar yurtdışı eğitim merkezi aracılığı ile başvurmanızı öneririz. Çünkü Bosna Hersek’te Türkçe mimarlık programını eğitim sistemine dâhil eden Travnik üniversitesi bulunmakta ve her yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul ederek hayata hazırlamaktadır. Tek yetkili kurum Eurostar yurtdışı eğitim merkezidir. Eğitim harç ücreti 4000 Euro’dur.

Bosna Hersek Travnik üniversitesinde eğitim alıyor olmak, öğrencinin hayata tam donanımlı olarak hazırlanabilmesine olanak sağlamaktadır. Dünya standartlarında eğitim imkânına sahip olan öğrenci, gelecekteki meslek hayatına yönelik en güncel bilgiler ışığında eğitim görmektedir. Bu tür uygulamaların dünya genelinde daha çok kabul gördüğü tespit edilmiş ve bu yüzden öğrencilere en güncel ve en kullanılabilir bilgiler aktarılmaktadır.

Bosna Hersek Travnik üniversitesinde eğitim gören öğrenci, Bologna kriterlerinin benimsendiği bir eğitim sistemi içinde eğitim almakta ve eğitimini tamamlaması ile birlikte hak ettiği diploma denklik derecesinde olmaktadır. Öğrenci Avrupa’da sağlanan denklikya sahip olduğunda, dünya üzerinde tercih ettiği bir coğrafyada kariyer yapma olanağına sahip olabilmektedir.
Bosna Hersek’te Travnik üniversitesi Türkçe mimarlık eğitimi alacak öğrenci, mimarinin en başarılı örneklerinin bulunduğu bir coğrafyada alacağı eğitimi ve bu bilgilerin uygulanması konusunda inceleme yapabilme imkânı bulacağı için, pratik olarak mimarlık konusunda bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca dünyaca ünlü mimarlar ile iletişim kurma olanağına sahip olmak, öğrencinin aldığı eğitimin değerlendirebilmesine fırsat sağlayacaktır. Hepsinden önemlisi öğrenci mimarlık eğitimini Türkçe olarak alacağı için hem hazırlık bölümü ile dönem kaybı yaşamayacak hem de anadilde kendisine aktarılan bilgileri daha sağlıklı biçimde algılama imkânına sahip olacaktır.

Mimarlık Bölümü Ücretleri

Bosna Hersek Travnik üniversitesi diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer eğitim olanaklarına sahiptir. Öğrenci Bosna Hersek üniversitelerini tercih ettiği takdirde, diğer üniversitelere nazaran yaşayacağı en büyük farklılık ödeyeceği harç bedeli olacaktır.

Türkiye’de eğitim veren vakıf üniversitelerinin bile harç bedeli 10.000 Euro’dan başlıyorken ve diğer Avrupa üniversiteleri de bu açıdan aynı durumda iken, Bosna Hersek üniversitelerinin harç bedellerinin oldukça düşük düzeyde olduğu görülmektedir. Örneğin, öğrenci Türkiye’de herhangi bir vakıf üniversitesinde mimarlık eğitimi almak istese ödeyeceği yıllık harç miktarı 10.000 ile 12.000 Euro arasında değişmektedir. Diğer taraftan aynı yönde bir eğitim için Osmanlının Vezirler Şehrinde Bosna Hersek Travnik Üniversitesini tercih ettiği zaman bu bedel, 2000 Euro civarında olmaktadır. Bu da hem öğrencini hem de ailesini bu eğitim için maddi açıdan sorun yaşamasının önüne geçmektedir.
Öğrencinin ortaöğretim diploması, adli sicil kaydı ve yurtdışına çıkışına mani olmadığını belirten sağlık raporu ile başvuru yapması halinde, başvurusu kısa süre içinde cevaplanacaktır.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!