Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans

Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans

Lisans eğitimini tamamladığınız Bosna Hersek Üniversitesi yüksek lisans konusunda da sizlere destek olacaktır. Doktora programları ve buna benzer..

Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans

Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans, Birbirinden avantajlı yönleri ile Bosna Hersek’te eğitim görmek öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olmuştur. ECTS kredi transfer sisteminin cazip hale getirdiği eğitim sistemi Bologna standartları ile birleşince Bosna’yı eğitim için bulunmaz bir ülke haline getiriyor. Bosna Hersek’ten alınan lisans diplomasının hemen hemen tüm dünyada geçerliliği mevcuttur. Böyle bir diploma ile hayata atılmak için yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi avantajları ile tanışmak.

Bosna Hersek üniversitelerinde okurken harç, barınma ve aylık ihtiyaçların karşılanması için yapılacak harcamalar diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında, büyük oranda çok daha az bir meblağ tutacaktır.

Kayıt olunan bölüme göre makul aralıklarla değişebilen harçlar haricinde, yurtların sahip olduğu imkanlar da yüksek bir standarda sahiptir. Yurtlarda 2 veya 4 kişilik odalarda kalan öğrencilere kat başına 4-5 banyo tuvalet düştüğü gibi, bazı yurtlarda odaların kendine ait bir banyosu da bulunmaktadır. Kahvaltı ücreti dışında aylık ortalama 140-170 Euro olan yurt ücretleri, kız ve erkek öğrencilere göre de küçük değişiklikler gösterebilmektedir. Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans;

Avrupa Kredi sistemi üyesi olan Bosna hersek üniversitesi öğrencileri 2-3 kişi bir araya gelerek kendilerine ev tutmaktadır. Bu şekilde kişi başına ödenen meblağ, yaklaşık olarak yurt ile aynı seviyeye inmektedir. Ayrıca ülkemizdeki üniversite öğrencileri Bosna hersek üniversitelerine yatay geçiş yaptığında da diğer öğrenciler gibi yurt ve kiralık ev seçenekleri dışında, ek gelir için eşyalı odalarını kiraya veren Bosnalı aileler ile iletişime geçebilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Yüksek Lisans, Avrupa Üniversiteler Birliği çatısı altındaki Bosna Hersek üniversitelerinde okurken yapılacak aylık harcamalar, şüphesiz kişinin gelirine göre değişmektedir. Ancak ihtiyaca göre farklılık gösteren aylık giderlerin yaklaşık olarak 250-350 Euro aralığında olacağı söylenebilir.

Herhangi bir Bosna hersek üniversitesine geçiş yapmak isteyenlerin ilk önce sağlık sigortası yaptırması istenir ancak bu sağlık sigortaları için istenen ücret de oldukça cüzi bir meblağdır. Böylece Bosna Hersek yükseköğretim süresince bir sağlık problemi yaşanması durumunda, öğrencinin muayene olma hakkı da olacaktır.

Bologna ve Bosna Hersek Üniversiteleri

2003 yılında Bologna Kriterleri kapsamına girmiş olan Bosna Hersek üniversiteleri, yurtdışı denklik sistemine statüsüne de sahip olmuştur. Mesleki ve akademik eğitim programlarında büyük bir hareketlilik yaşanmasını sağlayan bu süreç, Avrupa Kredi Sistemi ve Avrupa Üniversiteler Birliği bünyesine giren Bosna hersek üniversitesine geçiş yapanların sayısını arttırmıştır. Yurtdışı denklik sistemine dahil olan Üniversiteler eğitiminiz ile kariyerinizin kısa süre içerisinde parlamasını ve Bosna hersek üniversitesi eğitiminizi bir Avrupa kentinde yaparak vizyonunuzun gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!