Yatay Geçiş

Yatay Geçiş

BOSNA-HERSEK EĞİTİM

Eurostar Yurtdışı Egitim Merzeli İşbirligi İle Bosna Hersek’te Üniversite Egitimi

Türkiye Yatay-Geçiş / Bosna-Hersek Üniversitelerine DGS Olmadan Geçiş
Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyenleri hayallerine kavuşturan Eurostar, Bosnahersek üniversitelerine transfer işlemleri için “yetkili tek yurtdışı egitim merkezidir”. Türkiyedeki üniversitelere geçiş yapan Bosnalı öğrencilerindeki ve Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yapan ülkemiz öğrencilerindeki artışın en büyük nedeni, Avrupa denkliginin kabul edilmesidir.

Eurostar aracılığı ile dünyanın her yerinde tanınan Bosnahersek üniversitelerine transfer olarak; Avrupa normlarında egitim alma, iş hayatı için beceri kazanma, değişik bir kültürde yaşayarak vizyonunuzu geliştirme, öğrenim gördüğünüz konuda pratik yapabilme fırsatı bulma ve araştırmaya dayalı bilgi edinmeyi ilke edinen bir egitim alma imkanına sahip olacaksınız.

Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversiteleri, geri kalan hayatınızı tamamen degiştirecek bir egitim almanızı sağlayacaktır. Eurostar, Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapma imkanı sunarak; lisans, yüksek lisans, doktora, formasyon egitimi ve sertifika programlarına dahil olmanızı sağlamaktadır. Diğer yurtdışı üniversitelerine geçiş söz konusu olduğunda fiyat konusundan oldukça uygun olan Bosnahersek üniversitelerine geçiş, egitim kalitesinin ücretle alakalı olmadığının en iyi örnegidir. Yurtdışına geçiş imkanlarından yararlanarak kariyer yapma imkanına sahip olduğunuz gibi, yurtdışına geçiş sürecinden sonra isterseniz üniversitede akademik personel olarak da kalabilirsiniz. Eurostar’la sizlere sunulan üniversiteye geçiş imkanlarıyla egitiminizi bitirdikten sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak kalabilir ve daha sonra Türkiyedeki üniversitelere geçiş yaparak kadrolu akademik personel de olma şansınız vardır.

Kardeş ülke Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatı sağlayan Eurostar, üniversiteye geçiş seçenekleriyle hayatınızın geri kalan bölümünü etkileyecek bir egitim almanıza aracı olmaktadır. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversitelerini bitirerek ABD ve AB üyesi ülkelerde tanınan bir diploma sahibi olabilir, bu ülkelerin devlet dairelerinde bile iş bulma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eurostar aracılığı ile sizlere sunulan üniversitelerin tamamı Bologna Anlaşması kriterlerine uygun egitim yaptığı gibi, aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Birligi de üyesidir. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız diplomanın, “tüm dünyada” kabul görecegi anlamına gelmektedir.

GEÇİŞLER

1 yıllık egitimden sonra tüm Bosna Hersek üniversiteleri öğrencileri Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabilecegi gibi, aynı durumda olan Türk öğrenciler de Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapabilmektedir. Bunun dışında Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş hakkı veren Bosna üniversitelerinden 2 yıllık öğretim görendeler de “DGS sınavına girmeden” doğrudan kayıt yaptırabilir.

Üniversiteye geçiş imkanları ile yurtdışına yatay geçiş veya dikey geçiş seçenekleri, formasyon için de kullanılabilir. Kamuda çalışmak ya da iş yeri açmak isteyenlerin Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yaparak alacağı diploma, Avrupa tarafından denk kabul edildigi için ülkemizde de geçerlidir.

Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunan Eurostar, Avrupa denkligi bulunan Bosna Hersek üniversiteleri ile yaptığı anlaşmalarla kontenjanlara dahil olmanızı sağlıyor. Türkiye’nin her yerinden sürekli olarak yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş başvurusu alan Eurostar, uzman kadrosu ile değerlendirmenizi yaparak yurtdışı üniversitelerine geçiş için başvuru işlemlerinizi biran önce başlatır.

İngiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan üniversiteleriyle anlaşmalı olan Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi, Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş veya yurtdışından dikey geçiş fırsatlarını da sizlere yurtdışına geçiş seçenekleri ile sunmaktadır. Hayatınızın geri kalan bölümünü şekillendiren Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminiz için Eurostar ile iletişime geçmek için daha fazla beklemeyin.

Üniversitenin Konumu